Piercing, czyli kolczykowanie, to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. Można się mu poddać w profesjonalnym studiu lub w niektórych gabinetach kosmetycznych. Poza standardowym przekłuciem uszu, wiele osób decyduje się również na piercing pępka – dotyczy to w szczególności nastolatek i młodych kobiet. Zanim umówisz się na wizytę, to na dobry początek poznaj przeciwwskazania do założenia kolczyka w pępku.
Jeśli jesteś w ciąży lub wkrótce chcesz w nią zajść, to odpuść sobie zabieg piercingu pępka – jest zbyt ryzykowny, nie tyle dla dziecka, co dla Ciebie (może się skończyć bolesnymi powikłaniami, infekcją skórną czy nawet infekcją krwi, co już stanowi bezpośrednie zagrożenie dla dziecka).
Jeśli przechodzić jakąś infekcję, szczególnie skórną czy wirusową, to wstrzymaj się z tym zabiegiem. Na przekłucie pępka należy się udać dopiero wtedy, gdy w pełni wyzdrowiejesz.
Żadne zabiegi związane z przerwaniem ciągłości skóry nie wchodzą w grę w przypadku osób, które mają problem z niską krzepliwością krwi. Spowodowałoby to bardzo prawdopodobne powikłania i długie gojenie się rany.
Rada
Z tego samego powodu z piercingu pępka powinny zrezygnować osoby chore na cukrzycę.
Nawet jeśli powyższe przeciwwskazania Cię nie dotyczą, to i tak dobrze przemyśl decyzję o poddaniu się piercingu pępka. Radzimy również wcześniej udać się z wizytą do wstępnie wybranego studia i ocenić, czy na pewno jest to odpowiednie miejsce do przeprowadzenia takiego zabiegu.
Co powinno Cię zaniepokoić? Na pewno niski poziom higieny, brak przyborów w jednorazowych opakowaniach oraz propozycja przekłucia pępka pistoletem – to najgorsza możliwa metoda, której wybór świadczy o niskich kwalifikacjach piercera.