Jak działa kriolipoliza i jakie daje efekty?

Mariusz Siwko
09.09.2024

Zdrowa i zadbana skóra, a także smukła sylwetka są obecnie pożądane. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się zabieg redukujący tkankę tłuszczową. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest kriolipoliza i jakie efekty daje.

Czym jest kriolipoliza? 

Kriolipoliza to wymrażanie tkanki tłuszczowej. Jest nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki. W tym celu wykorzystuje się miejscowe zamrażanie tłuszczu przy zastosowaniu bardzo niskiej temperatury. Podczas zabiegu zastosowanie ma specjalny aplikator, który chłodzi skórę. Dochodzi do tego, że następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe ulegają obkurczeniu, a następnie zniszczeniu. Warto wiedzieć, że efekty takich zabiegów są naprawdę dobre i dochodzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej nawet o 4 cm.    

Kriolipoliza - efekty 

Kriolipoliza nie jest w żadnym wypadku bolesna. Według wyników badań można utracić nawet od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczowej. Efekt widoczny jest po upływie dwóch tygodni, natomiast najlepsze efekty występują po upływie 6 tygodni. Poza redukcją obwodu można liczyć na poprawę konturu ciała. Ponadto w miejscu zabiegu skóra staje się zdecydowanie bardziej napięta. Aby efekty były jeszcze bardziej długotrwałe, konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia oraz stosowanie niskotłuszczowej diety.     

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy 

Choć zabieg kriolipolizy jest uważany za stosunkowo bezpieczny, to mimo wszystko nie w każdym przypadku jest zalecany bądź może być przeprowadzony. 

Kriolipoliza wskazania: 

  • Wyszczuplenie oraz wymodelowanie sylwetki;
  • Redukcja tkanki tłuszczowej opornej na dietę oraz ćwiczenia;
  • Zmniejszenie widoczności oponki na brzuchu;
  • Szybka redukcja tzw. boczków;
  • Wymodelowanie linii bioder i górnej partii ud;
  • Ujędrnienie skóry; 
  • Redukcja cellulitu;
  • Poprawienie sprężystości i napięcia skóry;

Kriolipoliza przeciwwskazania: 

  • Ciąża;
  • Karmienie piersią;
  • Epilepsja;
  • Aktywna choroba nowotworowa; 
  • Choroby serca; 
  • Choroby nerek i zaburzenia pracy nerek;
  • Stan zapalny skóry;
  • Hemofilia;
  • Słaba odporność;
  • Cukrzyca;
  • Problemy z tarczycą. 

Jak wygląda i przebiega zabieg kriolipolizy?

Do zabiegu kriolipolizy trzeba odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim na kilka dni przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzapalnych. Ponadto na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować peelingów. Na dwa tygodnie przed jego wykonaniem nie można się opalać ani korzystać z solarium czy basenu. Ponadto konieczne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, a więc picie 2 litrów wody niegazowanej dziennie. Dzięki temu pobudza się układ limfatyczny, co z kolei przekłada się na większą efektywność zabiegu. Nie można również zapominać o wprowadzeniu na tydzień przed zabiegiem diety lekkostrawnej. Całkowicie trzeba wyeliminować alkohol, ale też ograniczyć spożywanie kawy. 

Kriolipoliza jest bezpieczna i nie jest bolesna. Podczas zabiegu stosuje się specjalną głowicę, która emituje temperaturę dostosowaną do wybranej części ciała. Może ona wynosić nawet minus 8 stopni Celsjusza. Wtedy też komórki tłuszczowe ulegają obumarciu i przedostają się do krwioobiegu, a następnie zostają usunięte z organizmu. W dniu zabiegu konieczne jest założenie luźnych oraz wygodnych ubrań, które nie będą uciskać obszaru poddanego kriolipolizie. Po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Od razu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Oczywiście do 48 godzin po nim nie można uprawiać intensywnej aktywności fizycznej. Do 4 tygodni po zabiegu nie zaleca się zabiegów rozgrzewających czy też laserowych, natomiast przez 3 tygodnie po kriolipolizie nie należy się opalać. Aby doszło do szybkiej utylizacji komórek tłuszczowych, przez okres 3 tygodni trzeba pić 2-3 litry wody.        

Zalety kriolipolizy i gdzie wykonać zabieg? 

Nowoczesne metody redukcji tkanki tłuszczowej obejmują kriolipolizę. Trzeba przyznać, że daje ona naprawdę dobre efekty. Standardowo nie powinno się jej wykonywać częściej niż co 4-6 tygodni. Widoczne efekty osiąga się już po 3-4 zabiegach. Jest to zabieg, który ma wiele zalet. Nie tylko niweluje tkankę tłuszczową, ale też zmniejsza obwód ciała. Ponadto nie jest bolesny czy też inwazyjny. Nie stosuje się żadnych igieł czy innych narzędzi, które naruszają strukturę skóry. Praktycznie zaraz po zabiegu można powrócić do pracy. Może oczywiście pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry, ale nie jest ono groźne. Jeżeli zdecydowaliście się na taki zabieg, to koniecznie wybierzcie najlepszego kosmetologa, który wykona pracę z największą dokładnością. Kriolipoliza to naprawdę świetna opcja!     

Informacja przygotowana przez: 9wiekow.pl 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie