Zmiana koloru włosów – kiedy powinnaś się na to zdecydować?

Jerzy Biernacki
19.11.2021

Większość kobiet regularnie poddaje się koloryzacji. Jeśli Tobie długo udawało się tego uniknąć, to gratulujemy. Być może jednak przyszedł czas, kiedy powinnaś już zdecydować się na zmianę koloru włosów. Co może Cię do tego skłonić? Klasyczne przypadki opisujemy w naszym poradniku.

Siwizna

Masz już pierwsze siwe włosy? To nie jest oczywiście powód do tego, aby od razu umawiać się na koloryzację. Wiele pań akceptuje swoją siwiznę, a nawet ją podkreśla. Jeśli jednak jesteś młoda, to pewnie wolałabyś jednak prezentować się adekwatnie do swojego wieku. Tutaj nie obejdzie się już bez koloryzacji. Umów się na wizytę u swojego fryzjera, który dobierze odpowiedni kolor do Twojej cery, oczu czy nawet charakteru.

Masz wielką ochotę na diametralną zmianę

W życiu każdej kobiety przychodzą takie chwile, kiedy chciałybyśmy zmienić wszystko wokół nas – samochód, mieszkanie, pracę, no i oczywiście wygląd. Z tym ostatnim jest najmniej problemów, dlatego czując potrzebę diametralnej zmiany nie wahaj się przed postawieniem na koloryzację. To super „lekarstwo” na trudniejszy czas, zmartwienia, konflikt z partnerem czy po prostu jesienną chandrę.

Ostre cięcie

Koloryzacja może być wskazana w sytuacji, gdy już zdecydowałaś się na znaczne skrócenie fryzury. Nowy look prawdopodobnie będzie wymagać zastosowania innego koloru włosów, aby całość dobrze się zgrywała. Porozmawiaj o tym ze swoim fryzjerem, który zaproponuje Ci odpowiednie wybarwienie kosmyków.

Zaczęłaś nosić okulary

To z pozoru drobna zmiana, która jednak ma duży wpływ na Twój wygląd. Oprawki okularów mogą kolorystycznie nie zgrywać się z obecną barwą włosów, dlatego warto w takiej chwili pomyśleć o koloryzacji.

Zmieniłaś styl ubierania

Do tej pory nosiłaś się luźno, ale po zmianie pracy musisz częściej zakładać garsonki, garnitury czy eleganckie kombinezony? W takim razie koniecznie pomyśl o koloryzacji. Nowa barwa włosów będzie lepiej pasować do charakteru Twojego stanowiska oraz aktualnego stylu ubierania. Idealnie byłoby tutaj trafić nie na zwykłego fryzjera, ale stylistę fryzur, który połączy ze sobą wszystkie elementy i perfekcyjnie dobierze zarówno cięcie, jak i kolor kosmyków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.