Założenie na zęby licówek

Antoni Kwapisz
19.11.2021

Obecnie stomatologia oferuje nam mnóstwo różnego rodzaju zabiegów - jesteśmy więc w stanie naprawić nawet te bardzo skomplikowane problemy, które ludzie zauważają w związku ze swoimi zębami. Teraz już wcale nie jesteśmy skazani na życie bez zęba, który nam wypadł - możemy skorzystać z pomocy protetyka i wstawić sobie koronę. A jeżeli kawałek nasze zęba ulegnie złamaniu lub po prostu nie podoba nam się jego kształt - wtedy dostępne są dla nas licówki, które zostaną stworzone tak, aby niczym nie różniły się od naszych naturalnych zębów.

Możliwości są tak naprawdę nieograniczone – ludzie mogą korygować wady zgryzu, pozbywać się ubytków i nawet skorzystać z protezy, która będzie służyła nam dokładnie tak samo, jak robiły to wcześniej nasze własne zęby. Nie ma więc znaczenia także nasz wiek - jeżeli tylko wybierzemy się po pomoc do dentysty, ortodonty lub protetyka to na pewno ją otrzymamy. Obecnie mnóstwo osób korzysta właśnie z wspomnianych wcześniej licówek - mogą one być wykonane z różnych materiałów i są zwykle bardzo trwałe. Jest to na pewno jedno z rozwiązań, które warto znać.

Kiedy warto z tego skorzystać?

Czasami na naszych zębach szybko pojawiają się przebarwienia - może być to efekt genetyki lub po prostu naszych złych nawyków. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić przy pomocy standardowego leczenia czy wybielania zębów – wtedy właśnie prosimy protetyka o wykonanie dla nas licówki. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić to może ona zostać wykonana z kompozytu, który jest mniej trwały niż porcelana – ale w dalszym ciągu powinien wytrzymać około 3 lata. Potem wystarczy go tylko wymienić. A jeżeli zależy nam na bardziej długotrwałym rozwiązaniu to dobrze sprawdzi się licówka porcelanowa – jest ona droższa, ale jej okres trwałości to już około 10 lat. W kwestii wyboru konkretnego rozwiązania, najlepiej doradzi nam dentysta. 

Protetyka

Stworzeniem dla nas takiej licówki zajmie się protetyk – jest to specjalista, który tworzy dla pacjentów korony, protezy, szyny, aparaty na zęby i właśnie również licówki. Protetyka funkcjonuje w naszym kraju już stosunkowo długi czas, więc specjaliści są dobrze przygotowani i wiedzą, że ludziom bardzo zależy tutaj na walorach estetycznych licówki czy korony. Nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy, aby nasze zęby wyglądały ładnie i naturalnie – tym bardziej, że takie zabiegi na pewno nie należą do najtańszych i mamy prawo oczekiwać, że protetyk wykona swoją pracę na 100%. We Wrocławiu polecamy gabinet stomatologiczny Acusdent.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.