Zalety jedzenia śniadania na mieście

Piotr Kowalczyk
22.08.2023

Przyjęło się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Teoria sobie, a życie sobie. Wiele osób deklaruje brak czasu na zjedzenie śniadania przed wyjściem do pracy, przez co pierwszy posiłek spożywa dopiero w okolicach południa. Jeśli masz podobnie, to rozważ jedzenie śniadań na mieście. Zalety tego rozwiązania omawiamy w naszym poradniku.

Wartościowy posiłek na początku dnia

Najważniejszą zaletą jedzenia śniadań na mieście jest to, że… je jemy. Zaczynając dzień od wartościowego śniadania dużo lepiej poradzisz sobie z czekającymi Cię wyzwaniami, nieco zwolnisz o poranku, co przyniesie Ci wymierne korzyści zdrowotne. Oczywiście mówimy tutaj o pełnoprawnym śniadaniu, w tym za warzywami, a nie o gotowej kanapce ze sklepu czy drożdżówce z cukierni.

Zero znudzenia

Jeśli nie jadasz śniadań, bo nie możesz patrzeć o poranku na kanapki, owsiankę czy płatki z mlekiem, to koniecznie zajrzyj do pobliskiej kawiarni serwującej świeże śniadania. Wybór takich posiłków jest na tyle duży, że właściwie każdego dnia tygodnia możesz zjeść coś innego.

Idealne rozwiązanie dla liczących kalorie

Jeśli jesteś na diecie redukcyjnej czy eliminacyjnej, to wręcz wskazane jest jedzenie śniadań na mieście. To duża oszczędność czasu, a przede wszystkim ułatwienie sobie kontrolowania jadłospisu – w dobrych kawiarniach czy barach otrzymasz szczegółową listę produktów wchodzących w skład posiłku, włącznie z ich wartością odżywczą.

Zdrowsza alternatywa dla przekąsek, a nawet kanapek

Jeśli dziś robisz sobie kanapki do pracy, najczęściej z serem i szynką, które zjadasz przy biurku, jednocześnie pracując, to wiedz, że wcale nie robisz nic dobrego dla swojego organizmu. Jedynie zaspokajasz głód, natomiast takie postępowanie może w krótkim czasie skutkować nadwagą, podwyższonym ciśnieniem, nie wspominając już o problemach żołądkowych.

Znacznie rozsądniej jest zastąpić smutne kanapki, a tym bardziej słodkie przekąski z automatu, wartościowym śniadaniem jedzonym na mieście.

Ile to kosztuje? Sensowne śniadanie składające się z dania na ciepło, świeżego pieczywa, warzyw i kawy lub herbaty, można zjeść już za około 25 zł.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie