Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust

Remigisz Szulc
29.10.2021

Jeśli jesteś zdecydowana na poddanie się zabiegowi powiększania ust, to na pewno wiesz, że mówimy tutaj o procedurze medycznej. Tym samym istnieje szereg wskazań, do których należy się stosować zarówno przed, jak i po samym zabiegu. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Przed zabiegiem powiększania ust

Standardowym i kluczowym zaleceniem, które zawsze przekaże profesjonalny kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej, jest odstawienie preparatów zawierających aspirynę – chodzi o to, aby nie dopuścić do przerzedzenia krwi. Podobne działanie mogą mieć leki przeciwzapalne, dlatego z nich także należy zrezygnować już na kilka dni przed datą planowanego zabiegu.

Kategorycznie odradzane jest opalanie się, w tym wystawianie twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dotyczy to także, a nawet w szczególności wizyty w solarium, z których po prostu trzeba zrezygnować. Unikamy również sauny.

Zaleca się, aby na kilka dni przed zabiegiem powiększania ust nie forsować się, czyli unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Ważne jest natomiast intensywne nawadnianie organizmu – warto zwiększyć ilość standardowo wypijanej wody o około pół litra na dobę. Natomiast dzień przed zabiegiem zaleca się wypić minimum 3 litry wody.

Ważne!

Poddanie się zabiegowi powiększenia ust jest wykluczone w przypadku przechodzenia opryszczki czy innej infekcji w obrębie warg.

Po zabiegu powiększania ust

Przede wszystkim przez kilka dni po zabiegu należy uważnie obserwować swoje usta. W razie pojawienia się silnego obrzęku czy ponadprzeciętnego zasinienia warto od razu skonsultować się z gabinetem lub kliniką, w której został przeprowadzony zabieg. Niepokoić powinno również uczucie ciągłego zdrętwienia i niedowładu ust.

Po zabiegu, najlepiej przez około 3-4 dni, powinno się unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz bardzo wysokie temperatury. Nie zaleca się wysiłku fizycznego, jak również częstego mówienia, śmiania się oraz jedzenia gorących, pikantnie przyprawionych posiłków. Nadal należy natomiast przyjmować dużo płynów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.