Zabiegi na brwi, jakim możesz się poddać w gabinecie kosmetycznym

Marek Szydełko
16.02.2024

Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, również w obrębie twarzy. Do kategorii tych najpopularniejszych zaliczymy zabiegi na brwi, spośród których naprawdę jest w czym wybierać. Kilka propozycji omawiamy w naszym poradniku.

Regulacja brwi

To podstawowy zabieg, któremu możesz się poddać w gabinecie kosmetycznym i jednocześnie jeden z najchętniej wybieranych. Polega na nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu za pomocą pęsety, wosku lub nici. Pozwala to na dopasowanie kształtu brwi do rysów twarzy i podkreślenie ich naturalnego piękna.

Farbowanie brwi

Wiele pań decyduje się na ten zabieg, który polega na aplikacji specjalnej farby do brwi. Pozwala to na wyrównanie koloru, pokrycie siwych włosów i optyczne zagęszczenie brwi.

Laminowanie brwi

Znane również jako lifting brwi. Jest to bardzo popularny zabieg, który polega na trwałym ułożeniu włosków brwi, co sprawia, że są one bardziej posłuszne, gęste i lśniące. Laminowanie ułatwia również utrzymanie pożądanego kształtu brwi przez dłuższy czas.

Mikroblading

Jest to rodzaj półtrwałego makijażu. Zabieg polega na manualnym nanoszeniu pigmentu pod skórę za pomocą cienkich nacięć, imitujących naturalne włoski. To świetna propozycja dla osób, które chcą odbudować brwi, wypełnić ubytki lub całkowicie zmienić ich kształt.

Ombre brwi

Kolejna technika półtrwałego makijażu, która polega na stopniowym przechodzeniu koloru od jaśniejszego przy początku brwi do ciemniejszego na końcach.

Henna

Farbowanie brwi henną to popularny zabieg, który pozwala pogłębić kolor brwi i wyróżnić je na twarzy. Ten zabieg można polecić paniom preferującym naturalne i mniej inwazyjne metody stylizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie