Zabiegi kosmetologiczne na blizny potrądzikowe

Krzysztof Jagielski
26.01.2022

Blizny potrądzikowe są bardzo nieestetyczne i niestety doskonale widoczne. Nie zawsze jest to efekt wyciskania krostek – zdarza się, że takie blizny powstają w wyniku stosowania agresywnych środków chemicznych o działaniu złuszczającym i przesuszającym. Jeśli masz blizny potrądzikowe, to najlepszym sposobem na ich pozycie się jest wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, gdzie zostanie Ci zaproponowany odpowiedni zabieg. Te najlepsze omawiamy w naszym poradniku.

Dermabrazja

Dermabrazja jest zabiegiem o działaniu złuszczającym i głęboko oczyszczającym, co może być bardzo przydatne w radzeniu sobie z bliznami potrądzikowymi. Dzięki intensywnemu złuszczeniu następuje stymulacja odbudowy skóry, dzięki czemu istnieje wysoka szansa na wyraźne zniwelowanie blizn, a także ogólną poprawę kondycji cery.

Peeling chemiczny

To alternatywa dla dermabrazji, ale tylko w przypadku osób, których skóra dobrze reaguje na działanie środków chemicznych wykorzystywanych do peelingu (należy przeprowadzić próbę). Peeling chemiczny może wykonać wyłącznie doświadczona kosmetyczka, a najlepiej kosmetolog. Pamiętajmy, że jest to zabieg dość inwazyjny, który nieumiejętnie przeprowadzony może spowodować głębokie złuszczenie skóry i wręcz spotęgowanie problemu blizn potrądzikowych (włącznie z powstaniem nowych uszkodzeń cery).

Laseroterapia

W niwelowaniu, a nawet usuwaniu blizn potrądzikowych szczególnie dobrze sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem lasera. Może to być na przykład laser bromkowo-miedziowy czy laser frakcyjny, w zależności od tego, które rozwiązanie w ocenie kosmetologa będzie skuteczniejsze.

Laseroterapia jest bezpieczna dla skóry, oczywiście pod warunkiem umiejętnego przeprowadzenia zabiegu. Zwykle przeprowadza się 5-7 sesji, które trwają po 15 minut. Efekty są bardzo dobre, ponieważ laser nie tylko stymuluje skórę do obudowy, ale także wyraźnie niweluje przebarwienia, dzięki czemu blizny potrądzikowe są mniej widoczne już po jednym zabiegu. Podobne działanie może przynieść również naświetlanie cery światłem LED.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.