Zabiegi anti aging – czym są i czego możesz po nich oczekiwać?

Marek Szydełko
03.08.2023

Każdy salon kosmetyczny czy kosmetologiczny ma w swojej ofercie zabiegi z kategorii anti aging. Wbrew obiegowej opinii korzystają z nich nie tylko panie, ale też coraz więcej panów. Po raz pierwszy spotykasz się z taką nazwą? Sprawdź zatem, czym właściwie są zabiegi anti aging i jakie przynoszą efekty.

Czym są zabiegi anti aging?

Anti aging to, w wolnym tłumaczeniu, zabiegi hamujące procesy starzeniowe skóry. Możemy do nich zaliczyć chociażby popularne zabiegi przeciwzmarszczkowe na twarz, szyję i dekolt. To właśnie skóra zwykle zdradza nasz wiek, choć do rzadkości nie należą sytuacje, w których dana osoba wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości.

Zabiegi anti aging mają spowolnić widoczne efekty upływającego czasu. Stosowane regularnie, po wcześniejszym dobraniu do rodzaju skóry i potrzeb konkretnej klientki czy klienta, mogą zdziałać cuda i spowodować, że np. osoba dobrze po czterdziestce ma skórę typową dla kogoś o 10 lat młodszego.

Zabiegi anti aging – inwazyjne i bezinwazyjne

Zabiegi anti aging można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwszą z nich tworzą procedury kosmetyczne i kosmetologiczne, które nie ingerują w naturalny wygląd człowieka. Ich zadaniem jest poradzenie sobie z różnego rodzaju dermatozami i widocznymi skutkami np. stosowania nieodpowiednich kosmetyków, palenia papierosów czy nadmiernego opalania. Są to zabiegi nieinwazyjne, z wykorzystaniem produktów i kosmetyków stosowanych zewnętrznie.

Drugą kategorię tworzą inwazyjne zabiegi anti aging, gdzie wykorzystuje się już preparaty podawane w formie iniekcji czy sięga po zabiegi chirurgiczne. Są one bardzo skuteczne, pozwalając nie tylko zahamować skutki starzenia, ale wręcz cofnąć te procesy. Wiążą się jednak z pewnym ryzykiem oraz są bardzo kosztowne.

Bezpośrednimi i najbardziej pożądanymi efektami popularnych zabiegów ani aging są:

  • spłycenie zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • zwiększenie napięcia skóry, poprawienie jej elastyczności,
  • usunięcie przebarwień,
  • poprawienie owalu twarzy.

Zacznij od konsultacji

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg anti aging, to najpierw odwiedź zaufany salon lub gabinet kosmetyczny i poproś o fachową konsultację. W jej ramach dowiesz się, jakie są rzeczywiste potrzeby Twojego ciała, co można zrobić, aby wyglądać lepiej i młodziej oraz jakim zabiegom warto się poddać w ramach dostępnego budżetu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie