Wodorowe oczyszczanie twarzy – co to za zabieg?

Maciej Piwowski
22.09.2021

Zabiegi oczyszczające cieszą się niesłabnącą popularnością, co tylko dowodzi, jak bardzo wzrosła świadomość na temat konieczności kompleksowego dbania o cerę. Jednym z największych hitów ostatnich lat jest wodorowe oczyszczanie twarzy. Choć nazwa tego zabiegu może brzmieć nieco zniechęcająco, to naprawdę warto się na niego zdecydować. Na czym dokładnie polega? Tego dowiesz się już z naszego poradnika.

Czym jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest dogłębne oczyszczenie cery z sebum, resztek kosmetyków, a także odetkanie porów. Wykorzystuje się do tego mikrocząsteczki aktywnego wodoru wtłaczane w głąb skóry pod dużym ciśnieniem.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, a przy tym charakteryzuje się kompleksowym działaniem, łącząc w sobie zalety takich procedur kosmetycznych, jak peeling kawitacyjny, infuzja tlenowa czy ultradźwięki.

Przebieg procedury wodorowego oczyszczania twarzy

Pierwszym krokiem zawsze jest peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja diamentowa, co pozwala pozbyć się martwego naskórka oraz grubszych zanieczyszczeń z cery. Następnie kosmetolog przeprowadza peeling wodorowy, infuzję tlenową oraz sonoforezę. Na koniec wykonywany jest zabieg z wykorzystaniem fal radiowych oraz delikatny masaż chłodzący dla złagodzenia ewentualnych podrażnień.

Efekty zabiegu

Warto od razu podkreślić, że są one spektakularne. Każdy, kto poddał się wodorowemu oczyszczaniu twarzy reaguje na to dokładnie tam samo: nigdy nie czuł, żeby jego twarz była aż tak czysta i świeża. Jednak chodzi tutaj nie tylko o efekty higieniczne, ale także estetyczne.

Najważniejszymi zaletami wodorowego oczyszczania twarzy są:

  • zmniejszenie przebarwień skóry,
  • dogłębne nawilżenie,
  • oczyszczenie porów,
  • złagodzenie stanów zapalnych,
  • ujędrnienie skóry i zwiększenie jej elastyczności,
  • zneutralizowanie wolnych rodników.

Wspomnijmy także o efekcie długotrwałym, którym jest wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, a tym samym wolniejsze przetłuszczanie się cery. Jest to zatem idealny wybór dla każdego, kto ma problem z trądzikiem, zaskórnikami oraz dla osób z cerą tłustą i wrażliwą.

Ile kosztuje wodorowe oczyszczanie twarzy?

Cena pojedynczego zabiegu waha się od około 250 do 400 złotych. Sam zabieg trwa do 1,5 godziny i wskazane jest, aby przeprowadzać go raz w miesiącu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.