Wizyta w salonie kosmetologicznym po leczeniu – dlaczego warto?

Marek Szydełko
08.11.2022

Masz za sobą długotrwałe, ciężkie leczenie – na przykład obejmujące chemioterapię i radioterapię? Najważniejsze, że idzie ku lepszemu! Jest to także dobry moment, abyś skorzystała z różnych zabiegów, jakie zostaną Ci zaproponowane w profesjonalnym salonie kosmetologicznym. Na taki krok decyduje się coraz więcej pań po leczeniu. Dlaczego warto? Oto najważniejsze argumenty.

Twoja skóra z pewnością wymaga większej uwagi

To oczywiste, że w okresie walki z chorobą nie miałaś głowy do dbania o stan swojej skóry, włosów czy paznokcie – priorytety były zupełnie inne. Teraz jednak powinnaś nadrobić zaległości w tym zakresie. Najlepiej udaj się do zaufanego salonu kosmetologicznego, w którym zostaniesz poddana kompleksowej, fachowej opiece. Szybko się przekonasz, że to była bardzo dobra decyzja, gdy znów zaczniesz wyglądać kwitnąco.

Poprawa samopoczucia

Nie bez znaczenia jest również aspekt psychologiczny. Gdy masz za sobą bardzo ciężkie leczenie, to jesteś skrajnie zmęczona. Powrót do formy zależy też od Twojego samopoczucia – a to najlepiej możesz sobie poprawić podczas wizyty w salonie kosmetologicznym.

Specjalnie dobrane zabiegi błyskawicznie wprowadzają w błogi nastrój. Do tego dochodzi satysfakcja z poprawy swojego wyglądu. Gdy myślisz pozytywnie, to Twój organizm o wiele szybciej reaguje na leczenie.

Przyspieszenie regeneracji skóry, włosów i paznokci

Po leczeniu prawdopodobnie masz sporo problemów urodowych, związanych chociażby z pogorszeniem wyglądu skóry, ale też np. wypadaniem włosów i łamliwością paznokci. Może to być efekt promieniowania, przyjmowania bardzo ciężkich leków czy niedoborów witaminowych i składników mineralnych.

Ważnym krokiem do regeneracji skóry, włosów i paznokci jest skorzystanie z profesjonalnych, prawidłowo dobranych zabiegów, które będą stymulować organizm do regeneracji, zahamują procesy starzeniowe i przyspieszą pozbycie się chociażby dermatoz,  blizn czy przebarwień skórnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.