Wakacje w Polsce czy za granicą?

Mateusz Nowak
30.05.2022

Pełnia sezonu urlopowego zacznie się za kilka tygodni, dlatego już teraz intensywnie planujemy wyjazdy i zastanawiamy się, jaka lokalizacja okaże się najlepsza. Ręcznik plażowy przyda się zarówno w Polsce, jak i za granicą, ale warto wiedzieć, jakie są korzyści każdego wyboru.

Wakacje w Polsce – wady i zalety

Jedną z największych zalet urlopu w naszym rodzinnym kraju jest atrakcyjna cena wakacji. W związku ze słabą pozycją polskiej złotówki kupno euro czy innej waluty stanowi ogromne obciążenie dla domowego budżetu. W Polsce wszystkie formalności można załatwić we własnym zakresie, samodzielnie skontaktować się z wybranym hotelem, znaleźć miejsce na posiłek czy nawet przygotować śniadanie albo obiad we własnym zakresie. Mniejsze koszty są związane także własnym transportem, czyli wyborem własnego samochodu, autobusu albo pociągu. Znika również bariera językowa, która jest problemem dla osób udających się w odległe zakątki świata i nieznających nawet jednego języka obcego.

Wyjazd na terenie Polski jest dobrym pomysłem dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż długie godziny na lotnisku, przesiadki, sprawdzanie biletów, monitorowanie bagaży i inny klimat to zbyt wiele emocji i wrażeń dla małych podróżników. Nie ma żadnego ograniczenia, jeśli chodzi o bagaże, co sprawia, że ręcznik plażowy i inne potrzebne rzeczy można mieć zawsze przy sobie. W trakcie wakacji w Polsce poznaje się historię i piękne miejsca, które dotychczas widywano tylko w książkach.

Największym problemem jest niepewna pogoda. Nawet latem nie możemy być pewni, że w trakcie urlopu na niebie będzie świecić słonko, gdyż zdarzają się tygodnie, że pada nawet przez kilka dni z rzędu, co oczywiście rujnuje cały wyjazd. Latem miejscowości turystyczne w Polsce są oblegane, co przekłada się na brak miejsca w hotelach czy domkach.

Wyjazd za granicę – plusy i minusy

Ręcznik plażowy, ciemne okulary i letnie ubrania gotowe to najwyższy czas rozważyć wyjazd poza granice naszego kraju. Wybór jest ogromny: począwszy od krystalicznej wody w Chorwacji przez tropikalne zakątki w Egipcie przez luksusowe hotele w Grecji. Mnóstwo atrakcji, ciekawe imprezy, koncerty, piękne uliczki, zabytki. Za granicą jest co robić, dlatego nikt nie będzie się nudzić. Dochodzi do tego pyszne, lokalne jedzenie i orientalne trunki. Doskonała pogoda, słoneczko i upał również przyczyniają się do wyboru zagranicznych wakacji i rezygnację z urlopu w Polsce. Jednym z największych minusów są tłumy, których można uniknąć, tylko podróżując poza sezonem. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień to czas, kiedy trzeba liczyć się z kolejkami do toalety, zajętymi leżakami na plaży oraz brakiem wolnych pokoi w najbardziej popularnych hotelach. Niestety wysokie ceny również mogą odstraszyć.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.