Suplementy diety z jagodami acai: dlaczego warto po nie sięgać?

Marek Szydełko
26.11.2018

Jagody acai to mało popularny, ale niezwykle zdrowy owoc, o którego istnieniu dobrze wiedzą osoby zainteresowane tematyką suplementów. Ten rodzaj jagód (pochodzących z amazońskich lasów równikowych) jest bowiem standardowym składnikiem wielu środków wspomagających odchudzanie. Na tym jednak właściwości jagód acai się nie kończą. Poznaj ich zdrowotną moc!

Jagody acai: źródło samego dobra

Jagody acai są pozyskiwane z drzew palmowych – ich zbieranie nie jest taką prostą sprawą, ponieważ czasami potrafią rosnąć na wysokości ponad 20 metrów! Owoc ten stanowi bardzo bogate źródło cennych składników odżywczych, na czele z kwasami tłuszczowymi omega 3 i 6, witaminą A, C i E oraz licznymi witaminami z grupy B. Ponadto jagody acai zawierają mnóstwo potasu, wapnia, miedzi, cynku i magnezu.

Ograniczona dostępność tych owoców sprawia, że niezwykle trudno jest je kupić w polskich sklepach. Dlatego producenci suplementów zaczęli dodawać jagody acai do swoich produktów. Te suplementy cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób będących na diecie redukcyjnej.

Pomagają schudnąć

Podstawową zaletą jagód acai jest to, że mają znakomity wpływ na ludzki metabolizm. Przyspieszają go, co bezpośrednio przekłada się na skuteczniejsze odchudzanie. Jednocześnie jagody acai mają tę niezwykłą właściwość, że działają bardzo sycąco, a więc niwelują uczucie głodu. Jest to duży atut z punktu widzenia osób borykających się ze znaczną nadwagą lub otyłością, którym trudno jest się powstrzymać przed jedzeniem.

Suplementy diety zawierające jagody acai są wskazane w diecie osób aktywnych fizycznie. Powodują one lepsze wykorzystanie energii dostarczonej wraz z pożywieniem, dzięki czemu trening jest efektywniejszy i szybciej przynosi oczekiwane rezultaty w postaci utraty tkanki tłuszczowej.

Inne właściwości zdrowotne jagód acai

Ten niezwykły owoc przysłuży się nie tylko osobom, które chcą schudnąć. Jagody acai znajdziemy także w suplementach i kosmetykach mających hamować widoczne efekty upływu czasu. Stosuje się je w celu redukcji zmarszczek, poprawy wyglądu skóry (zwłaszcza alergicznej) oraz włosów.

Przyjmowanie suplementów diety z jagodami acai może wspierać pracę układu krążenia, co jest bardzo korzystne nie tylko dla serca, ale też dla wyglądu. Badania potwierdziły również, że składniki zawarte w tych owocach pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu, a nawet mają właściwości antynowotworowe.

Jak widać zastosowanie suplementów diety z jagodami acai jest bardzo szerokie. Podkreślamy jednak, że rozpoczęcie suplementacji zawsze powinno być poprzedzone konsultacją lekarską.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.