Stosowanie maści przeciwbólowych

Antoni Kwapisz
10.07.2020

Maści przeciwbólowe dostępne są od lat, ale wciąż nie wszystkie osoby zdecydowały się na skorzystanie z takiego produktu. W związku z tym zebraliśmy informacje na temat popularnych maści oraz tego, w jaki sposób działają.

  1. Kiedy warto stosować maści przeciwbólowe?
  2. Jak działa maść przeciwzapalna?
  3. Maść chłodząca czy rozgrzewająca?
  4. Którą maść warto kupić?

Sprawdź, czy maść przeciwzapalna rzeczywiście może przynieść ulgę od bólu i gdzie zamówić skuteczny produkt.

Kiedy warto stosować maści przeciwbólowe?

W ofercie aptek tradycyjnych oraz punktów internetowych można znaleźć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych rodzajów maści. Różnią się one nie tylko ceną, ale również składem. Utrudnia to pacjentom zakup produktu, gdyż nie wiedzą, który z nich najlepiej rozwiąże ich problemy. Na szczęście dzięki poniższym informacjom nie powinieneś mieć więcej problemów z wybraniem dobrej maści, niezależnie od tego, czy skarżysz się na uciążliwe bóle:

  • związane z urazami mechanicznymi (na przykład stłuczeniami),
  • mięśniowe,
  • zapalenie stawów typu reumatoidalnego,
  • nerwobóle.

Zaletą maści przeznaczonych do stosowania na miejsca, w których występują bóle, jest dużo silniejsza dawka substancji czynnej. Dzięki temu taka forma leku jest o wiele skuteczniejsza niż większości tabletek przeciwbólowych. 

Jak działa maść przeciwzapalna?

Tego typu maści stosuje się na oczyszczonej powierzchni skóry. Zazwyczaj wystarczy niewielka ilość maści, którą należy rozsmarować w bolącym miejscu. Po zaaplikowaniu maści warto poczekać kilka-kilkanaście minut aż się wchłonie, dzięki czemu unikniesz zabrudzenia ubrań. Najczęściej maść należy stosować kilka razy dziennie, ale dokładne informacje związane z dawkowaniem znajdziesz w dołączonej ulotce. Nawet jeżeli wcześniej korzystałeś z podobnych leków, warto to sprawdzić, bo może się okazać, że nowa maść będzie mocniejsza lub słabsza, co przełoży się na inne zalecenia w kwestii dawkowania. Pamiętaj również, aby po nałożeniu preparatu umyć ręce i unikać dotykania okolic twarzy.

Maść chłodząca czy rozgrzewająca?

W popularnej aptece internetowej, która sprzedaje maści przeciwbólowe, znajdziesz produkty z dwóch kategorii http://nowafarmacja.pl/masci-przeciwbolowe. Pierwszą z nich stanowią maści o działaniu chłodzącym, a drugą produkty o działaniu rozgrzewającym. Którą z nich wybrać, aby szybko pozbyć się uciążliwego bólu? Maści chłodzące sprawdzają się w ostrych bólach, szczególnie jeżeli ich przyczyną są urazy oraz nadwyrężenie mięśni. Jeżeli natomiast cierpisz na bóle kręgosłupa lub bóle stawów, koniecznie sięgnij po maść rozgrzewającą. W składzie takich preparatów znajduje się kapsaicyna, kamfora, salicylan lub inne składniki, które pozwalają uzyskać efekt rozgrzania. Pamiętaj jednak, że jeżeli chodzi o dawkowanie, to maści rozgrzewające stosuje się rzadziej i w mniejszych ilościach niż popularne maści chłodzące.

Którą maść warto kupić?

Trudno wskazać jedną najskuteczniejszą maść, gdyż produkt, który przynosi ulgę jednej osobie, może nie sprawdzić się u innej, zwłaszcza jeżeli w jej przypadku inna będzie przyczyna bólu. Warto więc samemu przetestować dostępne maści i przekonać się, która sprawdza się w największym stopniu. Popularne maści na różnego rodzaju bóle to między innymi maść końska rozgrzewająca, Bengay, Heel Traumeel, Heparin Forte, Voltaren Emulgel oraz Altacet. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić dawkowanie oraz przeciwwskazania. Te informacje dostępne są na stronie każdego produktu oferowanego przez aptekę internetową, podobnie jak skład, opis działania i opinie dodane przez klientów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.