Skuteczność depilacji laserowej – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Marek Szydełko
09.11.2017

Owłosienie na łydkach, pod pachami czy w okolicach bikini prezentuje się nieestetycznie i jest niepożądane również ze względów higienicznych. Jego regularne usuwanie bywa męczące i kłopotliwe. Na szczęście istnieje alternatywa dla depilatorów, maszynek jednorazowych, plastrów czy kremów pozwalających tymczasowo pozbyć się niechcianego zarostu. Chodzi o depilację laserową – nowoczesną i bezpieczną metodę, która zapewnia imponujące i trwałe rezultaty.

Depilacja laserowa – w Instytucie Luisa wykonujemy ją, stosując laser diodowy: http://www.instytutluisa.pl/uslugi/depilacja-laser-diodowy/.

Działanie nowoczesnego urządzenia do depilacji - Coolite PRO opiera się na technice światłowodowej. To właśnie impulsy świetlne są odpowiedzialne za skuteczne i trwałe usuwanie niepożądanego owłosienia. Sprzęt Coolite PRO można stosować właściwie na każdym obszarze ciała – również w miejscach, które są szczególnie wrażliwe i delikatne, tzn. na przykład w okolicach bikini.

Aby cieszyć się ostatecznymi, w pełni zadowalającymi rezultatami, depilację trzeba kilkakrotnie powtórzyć. Kilkakrotne powtarzanie depilacji ma związek z cyklem wzrostu włosa. Nie na każdym etapie włosy są podatne na działanie lasera. Poddają się wpływowi wysokiej temperatury tylko w aktywnej fazie wzrostu. Zabieg wykonywany przy zastosowaniu metody laserowej jest całkowicie bezbolesny i nie wysusza skóry. Ból i uczucie suchości – to doświadczenia, które towarzyszą stosowaniu maszynki, plastrów czy depilatora itd. Oprócz tego, przy stosowaniu „tradycyjnych” metod możemy zmagać się z problemem wrastających włosów czy z infekcjami skóry, nieestetycznymi krostkami, zadrapaniami itd. Zastosowanie lasera nie niesie ze sobą żadnych przykrych efektów ubocznych. Skóra staje się gładka i piękna, w związku z czym z radością eksponujemy ją na basenie czy na plaży.

Collite PRO, czyli urządzenie stosowane w trakcie depilacji. działa stopniowo i nieinwazyjnie. Powoli nagrzewa mieszki włosowe, a tym samym metodycznie i bardzo skutecznie je niszczy. Skuteczność zabiegów jest duża i widoczna już po pierwszym razie, jednak na ostateczny efekt musimy poczekać. Czas oczekiwania zależy m.in. od tego, jak gęsty mamy zarost oraz czy ilość włosów jest zwiększona np. ze względu na zaburzenia hormonalne. Fototerapia pozwala pozbyć się damskiego wąsika, zarostu występującego pod pachami czy w okolicach bikini, a także na nogach czy rękach. Uniwersalność, trwałość, a przede wszystkim skuteczność depilacji laserowej to jej zdecydowanie największe zalety.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.