Puder z filtrem – jak to działa?

Remigisz Szulc
03.08.2021

Pewnie tak jak większość kobiet używasz pudru do makijażu. To nieodzowny kosmetyk, który przede wszystkim zapobiega świeceniu się cery. Czy jednak wiesz, że na rynku można już znaleźć puder z filtrem? Co to za kosmetyk? Dlaczego warto po niego sięgnąć i w jakich sytuacjach? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Czym jest puder z filtrem?

Puder z filtrem to zwykły puder do makijażu, który został wyposażony w składniki filtrujące promieniowanie UV. Mamy więc tutaj do czynienia z produktem 2w1 – z jednej strony umożliwiającym wykonanie efektownego i trwałego makijażu, a z drugiej chroniącym cerę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Jak działa taki puder?

Zadaniem pudru do twarzy z filtrem UV jest wyrównanie kolorytu skóry oraz zabezpieczenie jej przed światłem słonecznym. Filtr nie blokuje tego światła całkowicie, natomiast istotnie ogranicza intensywność promieniowania, które odpowiada za przyspieszenie procesów starzeniowych skóry oraz może być czynnikiem wywołującym choroby skórne, włącznie z czerniakiem.

Poza tym puder działa dokładnie tak samo, jak ten zwykły. Używamy go po to, aby zapobiec świeceniu się cery, zwłaszcza latem czy podczas imprezy, kiedy zaczynamy się szybko pocić.

Warto wiedzieć

Na rynku są dostępne pudry z filtrem o różnym SPF – nawet 50, który jest przeznaczony dla cery bladej i bardzo wrażliwej na działanie promieniowania słonecznego.

Dlaczego warto stosować puder z filtrem?

Przede wszystkim dlatego, że jest o wiele praktyczniejszy niż np. podkład z filtrem UV. Gdy wykonasz już makijaż, to nie będziesz mieć możliwości nałożenia dodatkowej warstwy podkładu bez jego wcześniejszego zmycia. Dlatego puder z filtrem UV sprawdza się dużo lepiej w ciągu dnia czy imprezy – po kilku godzinach będziesz mogła ponownie sięgnąć po kosmetyk i przedłużyć ochronę cery przed promieniowaniem, a także odświeżyć makijaż.

Ponadto dobre pudry z filtrem UV nie zatykają porów, dają efekt wygładzenia cery i dopasowują się do jej naturalnego kolorytu, pozwalając ukryć drobne niedoskonałości skóry.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.