Porada kosmetologa: jak dbać o męską higienę intymną?

Remigisz Szulc
28.09.2023

W mediach co i rusz pojawiają się reklamy preparatów do higieny intymnej dla kobiet. Panowie wydają się być pomijani przez producentów takich specyfików. Tymczasem męskie strefy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podstawowe zasady dbania o higienę intymną mężczyzny omawiamy w naszym poradniku.

Myj się codziennie

To bardzo ważne, aby codziennie wieczorem dokładnie umyć swoje strefy intymne. Latem i przy wzmożonym wysiłku fizycznym warto zwiększyć częstotliwość do minimum dwóch myć dziennie.

Używaj odpowiedniego preparatu

Rynek środków higienicznych dla mężczyzn stale się powiększa i już dziś znajdziemy na nim specjalne preparaty o neutralnym pH. Do mycia okolic intymnych nie powinno się używać ani zwykłego mydła, ani perfumowanych żelów pod prysznic.

Pamiętaj, aby myć się ręką, nie używając do tego ani gąbki, ani myjki – oba przyrządy są siedliskiem bakterii.

Zachowaj dokładność

Samo przemycie miejsc intymnych to za mało. Warto poświęcić na tę czynność kilka minut, dokładnie myjąc i moszną, i prącie oraz okolicę za napletkiem. Przy okazji zawsze możesz przeprowadzić samobadanie jąder.

Osusz miejsca intymne

Po wzięciu prysznica dobrze będzie osuszyć okolice intymne osobnym ręcznikiem, najlepiej papierowym lub takim, który jest przeznaczony stricte do tego celu. Ręcznik wymieniam minimum co trzy dni – szybko zaczną się na nim gromadzić bakterie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie