Maści z olejem konopnym – na co mogą pomóc?

Marek Szydełko
10.05.2023

Wydaje się, że olej konopny szczyt zainteresowania ma już za sobą. W ostatnim czasie coraz mniej mówi się i pisze o produktach konopnych. Być może zaczęliśmy je traktować jako coś normalnego, nie doszukując się sensacji w ich obecności na rynku. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów tego typu są maści z olejem konopnym. Sprawdź, na co mogą one pomóc.

Dobre do pielęgnacji skóry alergicznej

Maści zawierające olej konopny są częstym widokiem w domach osób ze skórą alergiczną, a więc także przesuszoną, źle reagującą na kontakt z wełną, sztucznymi materiałami, detergentami czy większością kosmetyków zawierających barwniki oraz alkohol.

Taka skóra, która jest bardzo delikatna, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, wspierającej odbudowę warstwy lipidowej, wykazującej działanie nawilżające oraz uzupełniającej niedobory odżywcze skóry. We wszystkim tym dobrze sprawdzają się właśnie maści i kremy konopne.

Wsparcie dla skóry atopowej

Maści z olejem konopnym budzą spore zainteresowanie wśród osób mających skórę atopową lub ze skłonnością do powstawania liszajów. Rzeczywiście, olej konopny wykazuje silne działanie nawilżające, a przy tym łagodzące – pod tym względem przypomina chociażby dobrze znane emolienty.

Dodatkową zaletą takich maści jest ich działanie antyseptyczne.

Niezły wybór do pielęgnacji skóry dziecka

Wielu rodziców stosuje maści z olejem konopnym u swoich dzieci, co jest całkiem niezłym pomysłem. Naturalny skład i wysoka zawartość kwasów tłuszczowych sprawiają, że takie maści mogą dobrze sprawdzić się w leczeniu odparzeń, łagodzeniu różnego rodzaju dermatoz czy nawet ugryzień owadów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie