Masaż świecą: na czym to polega?

Andrzej Winnicki
09.07.2020

Spośród wielu zabiegów kosmetycznych to właśnie masaż świecą uchodzi za jeden z najprzyjemniejszych. Nie jest to aż tak popularna metoda, jak zwykły masaż, ale zdecydowanie warto tego spróbować – szczególnie zimą oraz w okresach, w których towarzyszy nam napięcie nerwowe, stres, pogorszenie samopoczucia. Z tego poradnika dowiesz się, na czym właściwie polega masaż świecą i jak wykonać go we własnym domu.

Czym jest masaż świecą?

Masaż świecą stanowi połączenie klasycznych metod masażu z używaniem do nich specjalnych rodzajów świec zapachowych. Wszystko sprowadza się do tego, aby zagwarantować klientowi maksymalny komfort i relaks, co jest charakterystyczne dla aromaterapii. W trakcie zabiegu masażysta wciera ciepły wosk w ciało, dzięki czemu zawarte w nim składniki wnikają w głębokie warstwy skóry, nawilżając ją i odbudowując.

Cały zabieg trwa około 1 godziny. W tym czasie klient może się całkowicie odprężyć, nawet zasnąć. Do zabiegu używa się wyłącznie świec zapachowych przeznaczonych do wykonywania masażu terapeutycznego. Nie zawierają one parafiny ani innych produktów ropopochodnych, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry. Nie ma tutaj również ryzyka poparzenia.

Masażysta dobiera temperaturę wosku do preferencji klienta. Gdy ten zgłasza, że wosk jest za gorący, trzeba będzie jeszcze go ostudzić. Celem jest zapewnienie klientowi maksymalnego komfortu, co sprzyja rozluźnieniu mięśni i daje poczucie całkowitego zresetowania głowy.

Czy masaż świecą można wykonać we własnym domu?

Jak najbardziej, choć efekt z pewnością nie będzie aż tak przyjemny, jak podczas wizyty w profesjonalnym gabinecie. Warto natomiast spróbować, przy czym trzeba pamiętać, aby najpierw zaopatrzyć się w specjalne świece do aromaterapii.

W pierwszym kroku zapalamy świece np. w sypialni czy w łazience i napawamy się pięknym zapachem. Gdy jedna z świec się całkowicie roztopi, nabieramy wosk i wsmarowujemy w skórę, delikatnie masując ciało. Warto poprosić tutaj o pomoc partnera – to może być bardzo interesujący wstęp do kontynuowania miłego wieczoru we dwoje w sypialni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.