Makijaż permanentny ust – co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu?

Antoni Kwapisz
20.07.2021

Makijaż permanentny ust jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym wykonywanym przez linergistkę. Jego celem jest nie tylko upiększenie ust, dodanie im pełności oraz wyrównanie kolorytu, ale także zredukowanie znacznej asymetrii np. po udarze czy wypadku. Kilka podstawowych informacji o zabiegu znajdziesz w naszym poradniku.

Jak wykonuje się makijaż permanentny ust?

Pierwszym krokiem jest nałożenie na usta maści ze środkiem znieczulającym oraz wykonanie rysunku, który pozwoli określić pożądany kontur ust. Następnie linergistka rozpoczyna aplikowanie barwnika ustalonego z klientką. To właśnie barwnik z jednej strony pozwala uzyskać pożądany kształt ust, a z drugiej dodaje im kolorytu i świeżego, apetycznego wyglądu.

Jak długo trwa zabieg?

Jest to uzależnione od jego zakresu. W przypadku chęci tylko wyrównania konturów makijaż permanentny można wykonać w ciągu około 2 godzin. Znacznie więcej czasu zajmuje wypełnienie całych ust, co może się wiązać z koniecznością poświęcenia na to nawet 4-5 godzin.

Warto przy tym wiedzieć, że jednorazowa wizyta nie wystarczy. Po kilku dniach od wykonania zabiegu skóra na ustach zaczyna się łuszczyć, przez co tracą one około 50 proc. kolorytu. Dlatego przeprowadza się drugi zabieg mający na celu wzmocnienie efektu.

Czy to boli?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Niektóre osoby rzeczywiście zgłaszają ból podczas zabiegu, inne natomiast odczuwają jedynie delikatne mrowienie, a wręcz łaskotanie. To tak, jak z wykonaniem tatuażu: są osoby, które mogą cały dzień poddawać się działaniom tatuażysty, ale i takie, które potrzebują częstych przerw.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby z chorobą nowotworową, cukrzycą oraz przechodzące zakażenie wirusowe, grzybicze lub bakteryjne. Ponadto makijaż permanentny nie jest wskazany dla osób przyjmujący leki sterydowe, przeciwzakrzepowe, antybiotyki, przechodzącym niedawno zabieg wypełnienia usta oraz mających:

  • anemię,
  • łuszczycę,
  • chorobę zakaźną,
  • chorobę serca,
  • stan zapalny wokół ust,
  • aktywną opryszczkę.

Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

Cena zabiegu jest uzależniona od jego zakresu. Za samo poprawienie konturu ust zapłacisz od 500 do 700 złotych, natomiast pełne wybarwienie będzie już kosztować nawet 1000-1500 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.