Labioplastyka – co to takiego?

Antoni Kwapisz
29.11.2022

Oferta zabiegów medycyny estetycznej jest sukcesywnie powiększana. Obecnie osoby dysponujące sporymi pieniędzmi mogą poprawić naturę w niemal każdym aspekcie, również dość zaskakującym. Mowa o coraz popularniejszym zabiegu, jakim jest labioplastyka. Wyjaśniamy, na czym to właściwie polega.

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka to dziedzina medycyny estetycznej, która skupia się na poprawianiu estetyki miejsc intymnych u kobiet, a dokładnie warg sromowych. Choć może się to wydawać dość osobliwe, to zauważalnie rośnie liczba przeprowadzanych zabiegów, które mają na celu poprawienie natury i zaspokojenie oczekiwań klientki.

Po co przeprowadza się takie zabiegi?

Najczęstszą motywacją do poddania się labioplastyce są oczywiście kompleksy. Panie również porównują swoje miejsca intymne z innymi, często wzorując się na scenach z filmów dla dorosłych. Jeśli kobieta czuje dyskomfort spowodowany wyglądem własnych warg sromowych i wstydzi się ich przed partnerem, to może skorzystać z labioplastyki.

W grę wchodzą również względy – nazwijmy to – praktyczne. Chodzi o to, że nietypowy kształt warg sromowych może sprawiać określone trudności w trakcie współżycia, ale też na co dzień, np. powodując podrażnienia, częstsze infekcje intymne etc.

Na labioplastykę coraz częściej decydują się panie, u których kształt warg sromowych znacząco zmienił się po porodzie siłami natury. Kobiety nie zawsze akceptują takie zmiany i chcą, aby ich okolice intymne znów wyglądały młodzieńczo. Wówczas pomóc może chirurg specjalizujący się w medycynie estetycznej.

Czy warto?

Labioplastyka to stosunkowo mało inwazyjny zabieg, w pełni bezpieczny dla kobiety, o ile oczywiście przeprowadza go doświadczony lekarz. Efekty mogą być bardzo dobre, włącznie z uzyskaniem idealnej symetryczności warg sromowych. Jeśli obecny wygląd okolic intymnych Ci przeszkadza, to możesz rozważyć poddanie się takiemu zabiegowi w dobrej klinice, co jednak musi zostać poprzedzone konsultacją lekarską.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie