Które obszary ciała najlepiej nadają się do depilacji laserowej?

Piotr Kowalczyk
07.03.2022

Depilacja laserowa bez wątpienia jest jednym z najważniejszych zabiegów kosmetycznych, jakie zostały wprowadzone na rynek w ostatnich kilkunastu latach. Ceny tego zabiegu sukcesywnie spadają, dlatego może sobie na to pozwolić coraz więcej pań (to one głównie korzystają z możliwości pozbycia się niechcianego owłosienia). Depilacji laserowej można poddać praktycznie każdy obszar ciała, ale kilka z nich jest do tego szczególnie predysponowanych. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Pachy

Pachy są o tyle dobrym wyborem do depilacji laserowej, że zabieg ten można przeprowadzić bardzo szybko, niemal bezboleśnie, a przy tym zagwarantować długi efekt (nawet kilkuletni). W dodatku depilacja pach zwykłą maszynką jest męcząca, niewygodna i grozi powstawaniem kłopotliwych (szczególnie latem) podrażnień.

Okolice intymne

Coraz więcej pań decyduje się na depilację laserową bikini, doceniając fakt, że dzięki temu zabiegowi mogą nareszcie zapomnieć o żmudnym przycinaniu włosków czy niewygodnym goleniu się – to też zawsze grozi zacięciem skóry, przez co nie ma praktycznie żadnej możliwości, aby ogolić się z dużą precyzją.

Nogi

Duża powierzchnia nóg jest wręcz stworzona do depilacji laserowej i to właśnie z myślą o usuwaniu owłosienia z tych części ciała powstał ten zabieg. Doświadczona kosmetyczka dysponująca dobrym sprzętem bardzo sprawnie przeprowadzi proces depilacji, a po 3-4 wizytach w gabinecie pożegnasz się z niechcianymi włoskami na kilka lat.

Ręce

Wiele pań postanawia pozbyć się niechcianego owłosienia z przedramion oraz ramion, co jest oczywiście wskazane z przyczyn czysto estetycznych – zwłaszcza, jeśli włoski są bardzo ciemne i odznaczają się na tle ubrania. Depilacja laserowa rąk przebiega w mgnieniu oka i daje świetne, długotrwałe efekty, a przy tym jest praktycznie bezbolesna, szczególnie w porównaniu z depilacją woskiem.

Twarz

Jeśli masz problem z włoskami na twarzy, szczególnie na brodzie i pod nosem (tzw. wąsik), to nie wahaj się skorzystać z depilacji laserowej. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż golenie włosków, co tylko wzmaga ich odrost. Tutaj masz pewność, że efekt gładkiej skóry utrzyma się latami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.