Krople samoopalające – co to takiego?

Piotr Kowalczyk
23.08.2021

Jeśli rozglądasz się za produktami bronzującymi, opalającymi i pogłębiającymi opaleniznę, to z całą pewnością natrafiłaś na krople samoopalające. Nie jest to rynkowa nowość, ponieważ takie produkty są dostępne już od ładnych kilku lat. Do tej pory nie zrobiły jednak większej „kariery”. Czym właściwie są krople samoopalające? Jakie dają efekty? To wszystko wyjaśniamy w naszym poradniku.

Co to są krople samoopalające?

Krople samoopalające to kosmetyk, który stanowi sprytne połączenie samoopalacza z produktem do pielęgnacji twarzy. Tutaj ujawnia się więc pierwsza zaleta, czyli działanie 2w1. Nie dość, że fundujemy sobie przyspieszenie opalenizny, to jeszcze możemy zadbać o delikatną cerę.

Krople samoopalające stosuje się właśnie na twarz. Używanie ich na całym ciele jest pozbawione sensu z uwagi na dość wysoką cenę kosmetyku, a także uciążliwą metodę aplikacji. Krople mają płynną konsystencję, dlatego nakłada się je w niewielkiej ilości przy pomocy dołączonej do opakowania pipety.

Co istotne, kropli nie aplikujemy bezpośrednio na twarz, ale dodajemy 2-3 do ulubionego kosmetyku do pielęgnacji cery, na przykład kremu czy balsamu, a następnie nakładamy równomiernie na skórę. Efekty powinny pojawić się już po kilku dniach stosowania.

Rad

Jeśli stopień brązowienia skóry nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, to możesz zwiększyć liczbę kropli dodawanych do kosmetyku – rób to jednak ostrożnie, nie przesadzaj z ilością samoopalacza!

Jakie efekty daje stosowanie kropli samoopalających?

Specyficzny sposób aplikacji przekłada się na to, że efekt opalenizny nie jest tak agresywny i „tani”, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych samoopalaczy. Skóra brązowieje w sposób równomierny, nie powinny się tutaj również pojawić żadne reakcje alergiczne (w końcu dodajesz krople do ulubionego, sprawdzonego już kosmetyku).

Nie musisz się obawiać zacieków, przebarwień i innych tego typu defektów, o które bardzo łatwo w przypadku nieumiejętnego nałożenia samoopalacza.

Ważną zaletą kropli samoopalających jest również to, że dają one bardzo ładny, estetyczny, wyważony efekt. Opalenizna jest raczej oliwkowa, nie typowo brązowa, co akurat należy zaliczyć na plus – zwłaszcza w przypadku osób o naturalnie jasnej karnacji.

Krople samoopalające nie tłuszczą skóry, szybko się wchłaniają, można po ich użyciu wykonać normalny makijaż. Podkreślmy także, że oczekiwane efekty mogą być widoczne gołym okiem już po kilku godzinach od aplikacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.