Krem nawilżający – jaki wybrać?

Remigisz Szulc
17.11.2022

Codzienna pielęgnacja skóry, zwłaszcza twarzy, to podstawa estetycznego wyglądu, zahamowania procesów starzeniowych i braku problemów z cerą. Fundament pielęgnacji stanowi używanie odpowiednio dobranego kremu nawilżającego. Jego zadaniem jest nie tylko nawilżenie skóry, ale także zabezpieczenie jej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki krem nawilżający wybrać dla siebie.

Krem silnie nawilżający

Jeśli masz cerę suchą lub z tendencją do przesuszania, to sięgaj po krem silnie nawilżający, o konsystencji kremowo-żelowej. Taki krem powinien zawierać wyciągi roślinne oraz kwas hialuronowy, który doskonale wiąże wodę i zapobiega jej utracie przez skórę.

Wskazane jest również wybieranie kremów zawierających substancje odżywiające i aminokwasy, które poza nawilżaniem mają także właściwości ujędrniające i uelastyczniające skórę.

Krem do skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa czy atopowa wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego sięgamy tutaj po krem nawilżający o właściwościach wspierających odbudowę cery, jak również zawierający substancje wchodzące w skład bariery lipidowej skóry.

Krem do skóry tłustej i mieszanej

Wiele kobiet mających cerę tłustą i mieszaną zakłada, że nie potrzebuje kremu nawilżającego. To błąd. Paradoksalnie właśnie taka skóra szczególnie wymaga nawilżania, co pozwala wyregulować pracę gruczołów łojowych.

Warto tutaj sięgać nie tylko po krem o silnych właściwościach nawilżających, ale także antyoksydacyjnych.

Na koniec dodajmy jeszcze, że samo nawilżanie skóry jest niewystarczające do utrzymania w niej odpowiedniego poziomu wody. Konieczne jest również nawadnianie, czyli wypijanie minimum 2 litrów dobrej jakości wody dziennie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.