Kit pszczeli – lekarstwo na wiele dolegliwości

Jerzy Biernacki
31.07.2019

Kit pszczeli znany jest przede wszystkim pod nazwą propolis. Jego dobroczynne działanie sprawia, że na dzień dzisiejszy przyjmowany jest zarówno w postaci maści, tabletek, kropli, a nawet nalewek. Czy jest on przeznaczony dla każdego?

Kit pszczeli – co to jest?

Kit pszczeli jest produkowany przez pszczoły, które wykorzystują do tego zadania rośliny. W konsystencji jest lepki, może jednak przybierać inne kolory, a to ze względu na różne rośliny, które występują na danym obszarze. Propolis może być więc pomarańczowy, czerwony, brązowy, a nawet czarny. Z kolei jego konsystencja jest ściśle związana z pogodą, gdyż w przypadku niskiej temperatury jest twardy, z kolei w trakcie upałów – topi się. Pszczoły używają go do uszczelniania oraz dezynfekcji, a ludzie?

Kit pszczeli – właściwości

To jeden z tych produktów, który używany jest od wielu lat, a jego zbawienne działanie zostało potwierdzone przez specjalistów. Korzysta się z niego zarówno w lekarstwach oraz medycynie naturalnej. Pierwsza z jego cech to działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe. Korzystają z niego osoby u których występuje opryszczka, zapalenia pochwy, a także nadżerki szyjki macicy. Propolis używany jest aby wspomagać leczenie wrzodów oraz nowotworów żołądka.  To środek po który należy sięgnąć w przypadku chorób gardła oraz krtani. Wszelkiego rodzaju dolegliwości w jamie istnej, jak chociażby pleśniawki także leczą się szybciej po wprowadzeniu do diety kitu bądź rozpoczęciu suplementacji. Wykazuje on działanie regeneracyjne dla skóry, a także kości i chrząstek. Wykorzystuje się go w trakcie leczenia ran, które wystąpią po przeprowadzonych zabiegach bądź operacjach. Jest to środek dla osób zmagających się z niską odpornością, gdyż wspiera on układ immunologiczny.

Sięgają po niego również osoby z problematyczną skórą. Zarówno łupież, jak i wypryski na twarzy znikną szybciej po rozpoczęciu stosowania środków wzbogaconych o kit pszczeli.

Kit pszczeli – gdzie go można nabyć?

Wymienione powyżej oraz jeszcze inne właściwości propolisu przekładają się na jego wysoką cenę. 50 gram produktu to koszt około 15 zł, przeliczając to na 1 kilogram, przyjdzie nam zapłacić aż 300 zł. Produkt dostępny jest przede wszystkim u pszczelarza. Z kolei środki w których składzie występuje nie są już tak drogie i można je dostać również w aptekach.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.