Kiedy warto odwiedzić podologa?

Remigisz Szulc
12.08.2021

Podolog to specjalista od stóp. Doskonale zna ich budowę oraz typowe problemy estetyczne oraz zdrowotne, z którymi potrafi sobie szybko poradzić. W całej Polsce powstaje coraz więcej prywatnych gabinetów podologicznych, które przeżywają prawdziwe oblężenie. Dowiedz się, kiedy warto odwiedzić podologa.

Gdy masz stopę cukrzycową

Stopa cukrzycowa, jak sama nazwa wskazuje, jest powikłaniem po nieleczonej (lub zbyt późno zdiagnozowanej) cukrzycy. W leczeniu tego schorzenia pomoże właśnie podolog, który zaproponuje odpowiednią terapię wspierającą odbudowę tkanek, co powinno w krótkim czasie przynieść widoczne efekty estetyczne.

Wrastający paznokieć

Może to być efekt zarówno genetyki, jak i noszenia nieprawidłowego obuwia czy po prostu błędów popełnianych podczas obcinania paznokci. Z tym problemem warto jak najszybciej zgłosić się do podologa, który dobierze i założy odpowiednią klamrę korygującą wrastający paznokieć. Przy okazji pokaże on, jak profesjonalnie obcinać paznokcie, by uniknąć tego problemu w przyszłości.

Grzybica paznokci

Grzybicy można się nabawić w zupełnie prozaicznej sytuacji, na przykład podczas wizyty na basenie czy w sklepowej przebieralni. Gdy zauważysz u siebie symptomy tej choroby pasożytniczej, to zgłoś się do gabinetu podologicznego. Specjalista dobierze odpowiednią terapię oraz przedstawi Ci najlepsze metody ochrony przed grzybicą paznokci.

Zniekształcenie paznokci

Istnieje wiele przyczyn tego problemu – najczęściej jest to spowodowane noszeniem zbyt ciasnego obuwia. W takiej sytuacji również zgłaszamy się do gabinetu podologicznego. Specjalista określi skalę zniekształcenia i zaproponuje odpowiednie leczenie lub podejmie się rekonstrukcji paznokci.

Bolące stopy

Wiele osób przychodzi do gabinetu podologicznego nie z powodu problemów zdrowotnych czy estetycznych, ale tylko po to, aby skorzystać z profesjonalnie wykonanego masażu stóp. Taki masaż jest bardzo przyjemny, przynosi ulgę obolałym stopom, poprawia krążenie i jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto dużo chodzi, biega czy przez wiele godzin dziennie wykonuje pracę w pozycji stojącej.

Ponadto w gabinecie podologicznym uzyskasz profesjonalne porady w zakresie pielęgnacji stóp oraz paznokci, a także profilaktyki chorób dotykających tych części Twojego ciała.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.