Kąpiel solna – doskonała na suchą, zrogowaciałą skórę stóp

Remigisz Szulc
05.06.2023

Czy dbasz o swoje stopy? To pytanie, które wiele osób może wprawić w konsternację. Choć poświęcamy sporo czasu i pieniędzy na pielęgnację twarzy, dłoni czy pośladków, to zwykle po macoszemu traktujemy stopy. Tymczasem ich skóra także potrzebuje wsparcia. Jednym z najlepszych zbiegów, jaki można wykonać we własnym domu, jest kąpiel solna. Jak ją przygotować?

Banalnie proste zadanie

Kąpiel solna to świetny zabieg pielęgnacyjny na stopy, który szczególnie można polecić osobom mającym przesuszone, zrogowaciałe podeszwy i twarde pięty. Dodatkową korzyścią będzie zneutralizowanie ewentualnych drobnoustrojów, w tym grzybów.

Do przygotowania kąpieli solnej potrzebujesz tylko miski, do której wlewamy ciepłą wodę, następnie dodając 2-3 łyżki stołowe soli. Następnie zamaczamy stopy i trzymamy w wodzie przez około kwadrans.

Po wszystkim dokładnie osusz stopy, najlepiej papierowym ręcznikiem, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie między palcami.

Zrezygnuj z kąpieli solnej, gdy skóra na stopach jest uszkodzona

Jeśli masz popękaną skórę na stopach lub widać na nich wciąż świeże rany, to kąpiel solna jest niewskazana – spowodowałaby niepotrzebny ból. W takiej sytuacji wypróbuj inne rozwiązania, na przykład kąpiel ziołową czy krem z mocznikiem.

Pamiętaj również, aby po zabiegu założyć na stopy czyste, bawełniane skarpetki, co zwiększy skuteczność terapii.  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie