Jakie zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne warto przeprowadzić jesienią i zimą?

Piotr Kowalczyk
11.02.2021

Jesień i zima są okresami, kiedy odsłaniamy dużo mniej ciała. To jednak wcale nie oznacza, że możemy zapomnieć o pielęgnacji skóry czy włosów. W chłodnych miesiącach tworzą się idealne warunki do tego, aby poddać się kilku popularnym zabiegom kosmetycznym i kosmetologicznym, z których część można przeprowadzić we własnej łazience. Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje.

Peeling

Jesień jest doskonałym momentem na to, aby wykonać peeling, szczególnie cery. Pozwoli Ci to pozbyć się przebarwień, które są tradycyjną pamiątką po słonecznym lecie. Peeling służy również usunięciu warstwy martwego naskórka, który blokuje dopływ tlenu do głębszych warstw skóry. Najlepiej będzie stosować tutaj peelingi z kwasami – z takiego zabiegu skorzystasz w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym lub kosmetologicznym.

Zabiegi przeciwko cellulitowi

Charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego jest to, że wiele pań w tym czasie zauważa u siebie pierwsze oznaki cellulitu. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to efekt tego, że mniej się ruszamy, rzadziej wychodzimy z domu i zakładamy na siebie wiele warstw ubrań. Dlatego jesienią i zimą koniecznie poddaj się profesjonalnym zabiegom zapobiegającym cellulitowi. Wiele możesz zdziałać także we własnej łazience – często wykonuj masaż ciała przy użyciu froterki czy szczotki kosmetycznej. Pomocne będą też specjalne rollery.

Zabiegi na włosy

W okresie jesienno-zimowym warto zwrócić szczególną uwagę na swoje włosy, które są bardzo narażone na przetłuszczanie, elektryzowanie oraz wypadanie. Ma to związek przede wszystkim z przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach, a także blokowaniem dostępu powietrza do skóry głowy poprzez zakładanie czapek.

Twoim włosom bardzo przydadzą się podstawowe zabiegi wzmacniające i odżywiające. Przejdź na mycie metoda OMO (odżywka-szampon-odżywka), raz w tygodniu przeprowadź zabieg olejowania włosów – możesz użyć do tego na przykład oleju lnianego czy migdałowego.

Depilacja laserowa

Jeśli od dawna czekasz na odpowiedni moment, by poddać się zabiegowi depilacji laserowej, to on właśnie nadszedł. Jesień i zima są idealnym czasem na taką depilację, ponieważ zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie – całość potrwa nawet kilka miesięcy. Lepiej więc pozbyć się niechcianych włosków w okresie, kiedy i tak rzadziej odsłaniasz nogi, nie wspominając już o innych częściach ciała.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie