Jakie soczewki okularowe wzmacniają kontrast widzenia?

Andrzej Winnicki
01.09.2022

Kontrast widzenia przez soczewki okularowe bezpośrednio przekłada się zarówno na jakość widzenia, jak i jego komfort. Dla osób aktywnych, kierowców oraz użytkowników okularów, którzy zainteresowani są perfekcyjnie wyraźnym widzeniem w każdej sytuacji kontrast widzenia ma z pewnością szczególne znaczenie, a zapewnić go może jedynie dobór odpowiedniej soczewki okularowej. Jakie szkła okularowe wzmacniają kontrast i jak tego rodzaju soczewki poprawiają codzienne funkcjonowanie swoim właścicielom?

Soczewki okularowe dla sportowców i kierowców, które podwyższają kontrastwidzenia

Nie tylko ostrość widzenia, ale i dobra percepcja barw zależą od kontrastu widzenia. Z tego powodu soczewki okularowe, które podnoszą kontrast i poprawiają widzenie niektórych barw, są szczególnie przydatne kierowcom, a także sportowcom. Podczas jazdy samochodem od dobrej jakości widzenia oraz zdolności precyzyjnego dostrzegania różnych obiektów w otoczeniu bez względu na warunki oświetleniowe zależy nie tylko komfort prowadzenia auta, ale i bezpieczeństwo. Z kolei soczewki sportowe podnoszące kontrast widzenia pozwalają skupić się na istotnych dla uprawianej dyscypliny detalach i lepiej postrzegać te elementy, np. zieloną piłeczkę tenisową w różnorodnym otoczeniu.

Kontrast widzenia jest też parametrem istotnym przy codziennym funkcjonowaniu – dzięki niemu lepiej rozróżniamy niuanse kolorystyczne, świat oglądany przez dobrej jakości soczewki okularowe jest zwyczajnie atrakcyjniejszy dla oka, a widzenie mniej męczące. Z myślą o takich sytuacjach i potrzebach użytkowników okularów firma HOYA stworzyła barwione soczewki okularowe, które podnoszą kontrast widzenia i poprawiają widzenie kolorów, przenosząc jakość widzenia w różnych warunkach na jeszcze wyższy poziom. HOYA jest producentem wielu wariantów soczewek okularowych nowej generacji, a opatentowane przez nią przeciwsłoneczne soczewki barwione można w pełni spersonalizować, aby w 100% były one przystosowane do potrzeb wzrokowych właściciela, rodzaju aktywności, jakiej się oddaje, a nawet jego preferencji estetycznych. Barwione soczewki przeciwsłoneczne to także dobry pomysł na podkreślenie swojego stylu i dobrego gustu.

Jak działają barwione soczewki okularowe podnoszące kontrast widzenia?

W zależności od doboru wariantu kolorystycznego barwione szkła okularowe HOYA zapewniają ochronę przed słońcem, lepszy kontrast widzenia oraz wyraźniejsze widzenie poszczególnych barw. Na przykład okularowe soczewki barwione w odcieniach koloru niebieskiego zwiększają wrażliwość oka na zielony kolor, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako szkła okularowe dla tenisisty, ale i golfisty. Soczewki okularowe barwione na odcień pomarańczowy lub żółty to doskonałe rozwiązanie dla kierowców i sportowców, dla których istotny jest dobry kontrast widzenia nawet w złych warunkach oświetleniowych czy przy pochmurnej pogodzie.

Oczywiście soczewki barwione HOYA to jednocześnie pełnoprawne soczewki przeciwsłoneczne oferujące pełną ochronę oczu przed szkodliwym wpływem promieniowania UV oraz olśnieniem wywoływanym przez słońce, a to ma kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia oczu, jak i komfortu widzenia, a nawet bezpieczeństwa. Soczewki barwione HOYA występują jako soczewki korekcyjne różnych typów, a do tego dobierać można je spośród 39 kolorów i 25 odcieni gradalnych o różnym stopniu zabarwienia. Specjalne kolory Barwienia Special są natomiast przeznaczone do konkretnych aktywności i mogą tworzyć perfekcyjnie dopasowane okulary sportowe czy okulary dla kierowców.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.