Jakich składników warto szukać w dobrych kosmetykach do cery dojrzałej?

Piotr Kowalczyk
01.02.2021

Cera dojrzała ma bardzo specyficzne wymagania. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem, to musisz zaspokoić jej zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Pomocne będą w tym oczywiście dobre kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o cerze dojrzałej. Markowe produkty łączy to, że zawierają kilka wyjątkowo cennych składników, świetnie sprawdzających się w pielęgnacji skóry po 50. roku życia. O jakich składnikach mowa? Wymieniamy je w naszym poradniku.

Kolagen

Kolagen to po prostu białko tkanki łącznej, które stanowi jeden ze składników budulcowych skóry. Z wiekiem ilość kolagenu zaczyna spadać, w efekcie czego cera wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Można zahamować ten proces stosując wysokiej jakości kremy do twarzy z kolagenem – najlepiej rybim, który dużo skuteczniej wnika w skórę (z uwagi na mniejsze cząsteczki).

Retinol

Za produkcję retinolu odpowiada ludzka wątroba. Jest to związek chemiczny pochodzenia naturalnego, który udało się wyizolować i dzięki temu możemy go dziś uzupełniać poprzez stosowanie dobrych kosmetyków do cery dojrzałej. Retinol jest wręcz standardowym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych oraz różnego rodzaju serum. Co ciekawe, związek ten nie tylko hamuje widoczne efekty upływającego czasu, ale także świetnie reguluje wydzielanie sebum, co docenią szczególnie posiadaczki cery z tendencją do przetłuszczania.

Witamina C

Witamina C nie tylko wspiera odporność, ale także wzmacnia naczynia krwionośne oraz bierze udział w procesie syntezy kolagenu. Dlatego powinna zawsze znajdować się w składzie każdego kosmetyku zawierającego kolagen – takie połączenie gwarantuje skuteczne działanie produktu. Witamina C ma również właściwości rozjaśniające, dlatego jest bardzo cennym składnikiem wszystkich kosmetyków stosowanych na przebarwienia.

Ceramidy

Zadaniem ceramidów jest chronienie delikatnej skóry twarzy przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz utratą wody. Ceramidy uelastyczniają skórę, regulują jej temperaturę oraz zwiększają efektywność działania pozostałych składników odżywczych zawartych w kosmetyku do cery dojrzałej. Nie może ich zatem zabraknąć w żadnym dobrym produkcie rekomendowanym osobom po 50. roku życia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.