Jak zniwelować lwią zmarszczkę?

Krzysztof Jagielski
16.05.2023

Lwia zmarszczka jest jednym z najczęstszych problemów estetycznych, z jakimi kobiety zgłaszają się do salonów kosmetologicznych i gabinetów kosmetycznych. Ta głęboka bruzda niestety nie poddaje się łatwo popularnym zabiegom przeciwzmarszczkowym. Można natomiast ją zniwelować, a nawet częściowo jej zapobiegać. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Jedyny skuteczny sposób na lwią zmarszczkę

Jeśli chcesz szybko pozbyć się nieestetycznej bruzdy, to jedynym zabiegiem gwarantującym oczekiwany efekt jest botoks (podanie toksyny botulinowej). Zabieg jest bezpieczny, przeprowadza go lekarz, natomiast trzeba się tutaj liczyć z jednorazowym wydatkiem na poziomie kilkuset złotych. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.

„Domowe” sposoby na lwią zmarszczkę

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zabieg z toksyną botulinową, to pozostają Ci tańsze i mniej skuteczne metody. Przede wszystkim widząc, że na Twojej twarzy pojawiła się bruzda, warto sięgnąć po dobry krem przeciwzmarszczkowy, dbając przy tym o odpowiednie nawodnienie organizmu i unikając marszczenia brwi.

Dodatkowo dobrym pomysłem będzie codzienne wykonywanie masażu skóry w miejscu powstawania lwiej zmarszczki. Wystarczy energicznie pocierać skórę między brwiami opuszkami palców wskazujących – wykonuj ruchy koliste i na boki oraz na krzyż. Zabieg powinien trwać kilkanaście minut – w sam raz na czas wieczornego oglądania serialu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie