Jak zadbać o paznokcie po zimie?

Maciej Piwowski
21.01.2022

Zima wystawia nas codziennie na wiele prób. Mróz, śnieg, przeszywający wiatr, suche powie-trze z kaloryferów. W tym trudnym czasie warto dodatkowo o siebie zadbać. Masaże z wyko-rzystaniem ciepłych olejków, dodatkowe godziny snu, specjalna pielęgnacja włosów i skóry. Te wszystkie zabiegi pomogą nam łatwiej przejść przez tę najcięższą porę roku. W tym czasie warto także dodatkowo zadbać o swoje paznokcie. Od niesprzyjających czynników atmosfe-rycznych mogą stać się suche i łamliwe, a na dodatek może brakować im witamin i minerałów. Z naszego artykułu dowiesz się jak temu przeciwdziałać!

Codzienne nawilżenie i odżywienie

Najważniejszym zabiegiem, jaki możesz podarować swoim dłoniom i paznokciom, jest ich codzienna ochrona przed zimnem i mrozem. Smaruj dłonie grubą warstwą kremu nawilżającego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na skórki wokół paznokci, a w mgnieniu oka zauważysz efekty.

Bardzo dobrym pomysłem jest również używanie specjalnej odżywki na paznokcie. Polecamy produkty Sally Hansen takie jak Advanced Hard as Nails lub Nailgrowth Miracle dostępne na tagomago.pl/collections/sally-hansen, które mają działanie odżywiające i wzmacniające. Ich regularne stosowanie, sprawi, że paznokcie się wzmocnią, a dodatkowo będą chronione przed łamaniem się i rozdwajaniem.

Czy chronisz dłonie przed zimnem?

Nawilżenie to nie wszystko. Nasze dłonie źle znoszą ekspozycję na niskie temperatury — tak jak i cała nasza skóra. Pielęgnacja jest bardzo ważna, niestety nie jest wystarczająca. Bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie naszych dłoni i paznokci jest zakładanie rękawiczek.

Zimą grubych i ciepłych, a wiosną lekkich i cienkich. Jest to szczególnie ważne u kobiet, które jeżdżą na rowerze lub dużo przebywają na zewnątrz. Dobrym pomysłem na dodatkową ochronę jest także smarowanie dłoni i paznokci kremem z filtrem UV. Promienie słoneczne uszkadzają nasze tkanki, nawet w chłodne dni.

Czy dieta ma wpływ na paznokcie?

Ważnym czynnikiem wpływającym na stan naszych paznokci jest również nasza dieta. Produkty, jakie spożywamy, mają niesamowitą moc zmiany stanu naszego organizmu. Bardzo ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu — upewnij się, że pijesz co najmniej półtora litra wody dziennie.

Dodatkowo zadbaj o zbilansowane posiłki, bogate w witaminy i minerały. Dla zdrowia naszych paznokci ważne są witaminy A, B i E, a także cynk, magnez i żelazo. Najlepszym sposobem na ich dostarczenie, o najwyższej przyswajalności, są odpowiednie posiłki, ale w ostateczności możesz również pomóc sobie suplementacją.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.