Jak używać kremu do depilacji?

Krzysztof Jagielski
05.08.2021

Depilacja tradycyjnymi metodami nie jest niczym przyjemnym, a w dodatku zabiera mnóstwo czasu. Nie każda kobieta może sobie natomiast pozwolić na skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej, który niestety jest bardzo kosztowny. Stąd obserwujemy coraz większe zainteresowanie kremami do depilacji – ich producenci deklarują, że dzięki kremowi usuwanie niechcianych włosków jest szybkie, bezbolesne i nieuciążliwe. Jeśli chcesz się o tym przekonać, to najpierw sprawdź, jak prawidłowo używać kremu do depilacji.

Krok 1: naniesienie kremu

Krem zawsze nanosimy zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Uniwersalną zasadą jest to, aby nałożyć na skórę dość grubą warstwę, ale bez wcierania. Czas, przez jaki krem powinien znajdować się na skórze, jest określony przez producenta i zwykle wynosi od 4 do 10 minut – nie przekraczaj go!

Pamiętaj również, że krem do depilacji jest przeznaczony do użytku wyłącznie na skórze zewnętrznej. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz pozbyć się przy jego pomocy włosków z okolicy bikini. Musisz bardzo uważać, aby krem nie dostał się do błony śluzowej, co mogłoby spowodować bolesne podrażnienia, a nawet niepokojącą reakcję alergiczną.

Krok 2: szpatułka w dłoń

Po tym, jak minie zalecany przez producenta czas aplikacji kremu, musisz się go od razu pozbyć – oczywiście razem ze znajdującymi się w nim włoskami. Użyj do tego zwykłej szpatułki kosmetycznej (czasami jest dołączona do opakowania). Kierunek ściągania kremu nie ma znaczenia – możesz robić to zarówno pod włos, jak i z włosem.

Krok 3: zmywanie i pielęgnacja

Oceń efekty depilacji, ale niezależnie od nich musisz od razu pozbyć się resztek kremu – zbyt długi kontakt kosmetyku ze skórą może wywołać podrażnienia. Umyj depilowane ciało wodą bez dodatku mydła, a następnie nałóż balsam po depilacji (opóźnia odrastanie włosków) lub zwykły balsam nawilżający.

Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z efektów depilacji, to kolejną próbę przeprowadź następnego dnia. Znów wyszło „tak sobie”? W takim razie przetestuj inny krem do depilacji, z nieco wyższej półki lub po prostu zostań przy maszynce.

Na koniec pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie: najpierw przetestuj kupiony krem do depilacji! Nałóż odrobinę kosmetyku np. na nadgarstek, zgodnie z procedurą opisaną na opakowaniu, a po około 48 godzinach sprawdź, czy nie wystąpiła jakaś reakcja alergiczna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.