Jak usunąć meszek z twarzy?

Antoni Kwapisz
14.03.2023

Meszek, czyli drobne włoski na twarzy, to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi kobiety zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych. Nie jest to wielkie wyzwanie dla doświadczonej kosmetyczki. Usunięcie meszku jest stosunkowo proste i można to zrobić nawet we własnej łazience. Popularne metody przybliżamy w naszym poradniku.

Wosk

To łatwa w zastosowaniu, ale dość bolesna metoda. W dobrych drogeriach można dziś kupić specjalne plastry z woskiem do usuwania owłosienia z twarzy – przeznaczone zarówno dla pań, jak i dla panów.

Metoda z woskiem jest bardzo skuteczna, gwarantując pozbycie się niechcianego meszku na 2-3 tygodnie. Pamiętaj natomiast, że takie usuwanie włosów boli i może powodować nieprzyjemne podrażnienia skóry twarzy.

Pęseta

Alternatywną mechaniczną metodą usuwania włosków jest po prostu ich wyrwanie przy pomocy pęsety kosmetycznej. Brzmi boleśnie, prawda? I takie właśnie jest. Nie polecamy tego rozwiązania osobom o niskim progu tolerancji bólu.

Wadą metody z wykorzystaniem pęsety jest również to, że można się łatwo skaleczyć i tym samym „dorobić” miejscowego zakażenia. Po wyrywaniu włosków często zostają również nieestetyczne krostki. Poza tym jest to metoda wymagająca poświęcenia dużej ilości czasu.

Laser

Jeśli chcesz się pozbyć meszku z twarzy raz a porządnie i nie wracać do tematu nawet przez kilka lat, to wybór jest prosty: postaw na depilację laserową. Nie ma skuteczniejszej metody usuwania owłosienia. Laser można zastosować również na skórze twarzy, jednak należy poddać się zabiegowi wykonywanemu przez doświadczoną kosmetyczkę.

Metoda laserowa jest bezbolesna, w pełni bezpieczna i skuteczna, a przy tym wcale nie taka droga – pojedynczy zabieg kosztuje około 150 złotych, zwykle wystarczy go powtórzyć 4-5 razy w kilkutygodniowych odstępach. Ostateczna liczba zabiegów zależy od struktury (grubości i twardości) oraz naturalnego koloru włosków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.