Jak radzić sobie z bólem?

Mariusz Siwko
31.07.2019

W życiu każdego człowieka występuje czasem ból fizyczny. Może być on związany z intensywnym miesiączkowaniem, wirusem, grypą czy stanem zapalnym zęba. Na szczęście może on zostać uśmierzony przy pomocy właściwych leków o działaniu przeciwbólowym.

Jak to się dzieje, że boli?

Ból zaskakuje człowieka wielokrotnie. Nie spodziewamy się tego przenikliwego uczucia, które występuje w różnych partiach ciała. Może dotyczyć zarówno głowy, jak i brzucha, a także wszystkich innych partiach ciała. Może on być również efektem kontuzji bądź złamań i stanów zapalnych. Jedno jest pewne, powodów może być dużo, ale w każdym przypadku wpływają one negatywnie na samopoczucie oraz nastrój. Czasem występuje on od rana, co zdarza się często w przypadku migreny, innym razem atakuje nieodczekiwanie. Jeśli powtarza się regularnie nie można go ignorować, gdyż na dłuższą metę pokazuje, że w ciele człowieka dzieje się coś bardzo niedobrego i lepiej znaleźć przyczynę niż zmagać się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi.

Co na ból?

Przyczyn bólu jest wiele. Czasem powody mogą być bardzo błahe i z lekkim dyskomfortem można rozprawić się w mgnieniu oka. Kiedy wziąć pod uwagę ból głowy może być to skutek odwodnienia, przebywania przez zbyt długi czas w pomieszczeniu bez dopływu świeżego powietrza bądź zbyt ostrego światła. Wypicie odpowiedniej ilości wody, czy też spacer są w stanie pomóc. Ból brzucha może być rozwiązany przy pomocy ciepłego kompresu. Co jednak uczynić w sytuacji, kiedy nie można wytrzymać, a dolegliwości przybierają na mocy z każdą chwilą? Niezbędne jest zastosowanie leków o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Dexak sl, apap oraz imub to tylko przykładowe propozycje, które działają w szybkim tempie i powodują znaczną ulgę. Można je przyjmować przez parę dni w regularnych odstępach czasu, jednakże, jeśli ból jest coraz bardziej intensywny oraz pojawiają się również inne negatywne objawy, niezbędna jest wizyta u lekarza, aby poznać przyczynę takiego stanu rzeczy. Jeśli zmaganie się z dyskomfortem pojawia się rzadko, a wręcz zaskakuje, nie istnieje konieczność nadmiernego zamartwiania się.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie