Jak prawidłowo korzystać z różu do policzków?

Mariusz Siwko
16.09.2021

Róż jest podstawowym kosmetykiem przeznaczonym do wykonywania kompletnego makijażu. Nie każda pani z niego korzysta, natomiast jeśli nie masz przekonania do różu, to przynajmniej powinnaś go choć raz wypróbować. To naprawdę fajny kosmetyk do zrobienia szybkiego make-upu, który przyda Ci się podczas nerwowego poranka lub w ciągu dnia. Sprawdź, jak prawidłowo korzystać z różu do policzków.

Jak nakładamy róż? Wykorzystaj te wskazówki

Naczelna zasada brzmi: róż zawsze nakładamy nad bronzerem, ale nieco niżej niż rozświetlacz. Zadaniem tego kosmetyku jest dodanie kolorytu skórze, dzięki czemu wygląda ona świeżo i naturalnie, a także nieco młodziej. Wbrew obiegowej opinii róż nie jest zarezerwowany tylko dla młodych kobiet!

Róż do policzków można nakładać na różne sposoby, w zależności od rodzaju i konsystencji kosmetyku. Możesz to robić palcami, gąbeczką czy pędzelkiem. Ważne, aby zawsze zachować w tym umiar i w miarę potrzeby dołożyć jeszcze jedną warstwę. Zbyt duża ilość różu spowoduje, że Twój makijaż będzie prezentować się karykaturalnie i cyrkowo, a takiego efektu na pewno nie chcesz uzyskać.

Bardzo fajnym wyborem jest róż w kremie, który jest łatwy w aplikacji – nakłada się go palcami, dokładnie tak, jak zwykły krem. Idealnie koresponduje z kremem BB, choć możesz też użyć go osobno, o ile na skórze nie ma żadnych przebarwień.

Z kolei róż w pudrze najlepiej jest nakładać pędzlem z giętkim włosiem. Wykonaj nonszalancki ruch, aż do uzyskania delikatnego rumieńca. Na rynku znajdziesz również specjalne róże z rozświetlającymi drobinkami, które powinny być zarezerwowane na wyjątkowe okazje – na przykład randkę czy wieczorne wyjście. Gdy zdecydujesz się na taki rodzaj różu, to nie używaj już rozświetlacza.

Gdzie nakładamy róż?

Jak sama nazwa wskazuje róż jest przeznaczony do nakładania na policzki, natomiast aby uzyskać bardzo estetyczny i naturalny efekt warto ograniczyć się wyłącznie do okolicy wzdłuż kości policzkowych. Najlepszym wyborem jest podkreślenie przy pomocy różu obszaru między skronią a tzw. łukiem kupidyna.

Pamiętaj, aby róż nigdy nie wychodził na skronie oraz nie dotykał nosa. Aplikuj go na środku policzka, co doda Twojej cerze świeżości i młodzieńczego wyglądy. Jeśli jednak chcesz mocniej podkreślić kości policzkowe, to przeciągnij kosmetyk bliżej ucha, natomiast zawsze dbając o to, aby znalazł się nad bronzerem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.