Jak pozbyć się prosaków w gabinecie kosmetologicznym?

Antoni Kwapisz
29.06.2021

Prosaki, czyli niewielkie kuleczki widoczne spod skóry, są sporym problemem estetycznym. Często myli się je z trądzikiem, natomiast dużo trudniej jest z nimi walczyć. Wiele pań – bo to one najczęściej narzekają na prosaki – próbuje poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Jeśli jednak oczekujesz szybkiego i trwałego efektu, to skorzystaj z profesjonalnej usługi kosmetologicznej. Poniżej znajdziesz opisy polecanych zabiegów.

Nakłucie

Jest to najprostszy sposób na prosaki, od którego zwykle się zaczyna. Doświadczona kosmetyczka nakłuwa prosak igłą, odblokowując tym samym ujście dla łoju. Koszt zabiegu nie jest wysoki, ponieważ za pojedynczą serię nakłuć zapłacisz około 50 złotych.

Uwaga!

Nakłuwania prosaków nie wolno przeprowadzać na własną rękę – grozi to infekcją oraz powstaniem blizn.

Elektrokoagulacja

Ten zabieg jest już znacznie bardziej zaawansowany – wykorzystuje się do niego prąd elektryczny, który rozbija prosaki. Zabieg jest prawie bezbolesny i wykonuje go wyłącznie doświadczona kosmetyczka. Koszt waha się od 50 do 100 złotych.

Wymrażanie

Zabieg wymrażania jest uniwersalny, ponieważ można go przeprowadzić w celu pozbycia się brodawek (nazywanych kurzajkami), jak również właśnie prosaków. Wadą jest bolesność tej procedury, jednak gwarantuje ona trwałe efekty. Koszt zabiegu to około 50-100 złotych w zależności od liczby prosaków.

Mikrodermabrazja

Bardzo skuteczny zabieg, który można wykorzystać do pozbycia się prosaków. Ma on działanie złuszczające, dzięki czemu usuwamy niechciane zmiany skórne szybko i praktycznie bezboleśnie. Mikrodermabrazja kosztuje od około 150 złotych. Alternatywnie można pomyśleć o przeprowadzeniu peelingu chemicznego.

Metoda laserowa

Jest to najdroższy spośród zaproponowanych zabiegów, natomiast trzeba podkreślić, że przynosi on najlepsze efekty. Przede wszystkim gwarantuje trwałe pozbycie się prosaków, bez bólu i powikłań po zabiegu. Na metodę laserową warto zdecydować się wtedy, gdy inne rozwiązania zawiodły lub prosaki są duże i liczne. Koszt takiego zabiegu waha się od 100 do 300 złotych i jest uzależniony od skali problemu, klasy gabinetu kosmetologicznego oraz regionu kraju.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.