Jak dbać o długie włosy?

Piotr Kowalczyk
20.11.2017

Długie włosy są atrybutem zadbanej kobiety. Niestety, długie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, gdyż bez niej stają się matowe, a ich końcówki rozdwajają się. Jak dbać o fryzurę o długości poniżej ramion?

Prawidłowe mycie włosów

Dla kondycji czupryny najważniejsze jest jej prawidłowe mycie. Włosy powinno się myć tak często jak zachodzi taka potrzeba – włosy przetłuszczające się można myć nawet codziennie, jednak włosy suche i zniszczone będą prezentować się lepiej, gdy będzie się myło je 2-3 razy w tygodniu. Istotne jest dobranie odpowiedniego szamponu do rodzaju włosów oraz rozwiązującego problemy, z jakimi boryka się skóra głowy (np. łupież). Więcej informacji na temat problemów skóry głowy znajdzie się na http://pieknieizdrowo.pl/. Dodatkowo powinno się pamiętać o tym, by myć włosy w letniej wodzie i spłukiwać je wodą chłodną, która zamyka łuski i zapobiega puszeniu się kosmyków.

Używanie masek i odżywek

Dbanie o włosy długie wymaga stosowania masek i odżywek po każdym myciu. Mogą być to zarówno specjalistyczne odżywki, jak i maseczki dostępne w drogeriach – najważniejsza jest regularność. Dzięki preparatom tego typu unika się wyszarpywania włosów podczas rozczesywania oraz chroni się je przed szkodliwym wpływem suszarki, prostownicy lub lokówki.

Dbałość od wewnątrz

Za dobrą kondycję włosów odpowiada nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale także prawidłowa dieta. Posiłki bogate w witaminy A i E oraz cynk sprawiają, że kosmyki stają się silniejsze, a ich końcówki rzadziej łamią się i rozdwajają. Jeżeli dieta jest zbyt mało urozmaicona, można sięgnąć po preparaty witaminowe wzbogacone o wyciąg ze skrzypu polnego. Dzięki nim już po 2-3 miesiącach włosy staną się wyraźnie silniejsze i odzyskają blask.

Przycinanie końcówek

Jak dbać o długie włosy? Między innymi obcinając je. Być może brzmi to nieco dziwnie, jednak rozdwojone i nierówne końcówki wyglądają nieestetycznie. Skrócenie długich kosmyków o centymetr lub dwa znacznie poprawia wygląd fryzury, odświeża ją i sprawia, że prezentuje się zdrowiej. Fryzjera powinno się odwiedzać co najmniej raz na pół roku, by uniknąć konieczności ścinania włosów o większą długości.

Jak dbać o włosy farbowane?

Dla włosów najlepsze jest unikanie farbowania. Jednak jeżeli chce się ukryć siwe włosy lub zmienić naturalny kolor, warto sięgać po farby naturalne pozbawione amoniaku. Ich stosowanie zmniejsza ryzyko, że po kilku miesiącach włosy trzeba będzie ściąć z powodu łamliwości, braku połysku i wysuszenia. Powinno się pamiętać także o tym, by rozjaśniać lub przyciemniać włosy jedynie o 2-3 tony w stosunku do koloru naturalnego.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.