Domowe sposoby na opuchnięte powieki

Krzysztof Jagielski
03.08.2022

Codziennie rano budzisz się z opuchniętymi powiekami i nie wiesz już, co na to poradzić? Najwyraźniej nie spróbowałaś jeszcze żadnego z domowych sposobów, które są naprawdę skuteczne i mogą pomóc Ci pozbyć się problemu opuchniętych powiek. Zanim jednak do nich przejdziemy podkreślmy, że powieki nie puchną same z siebie. Może to być skutek przemęczenia oczu, zbyt długiego wpatrywania się w ekran lub reakcji alergicznej, np. na krem przeciwzmarszczkowy. Dlatego koniecznie usuń źródło tego problemu, wcześniej radząc sobie z opuchniętymi powiekami przy pomocy jednego z tych domowych sposobów.

Kostki lodu

Mogą być też mrożonki czy cokolwiek innego, co tylko znajdziesz w zamrażarce. Podkreślamy natomiast, że nie należy przykładać lodu bezpośrednio do powiek, ponieważ możesz łatwo odmrozić sobie delikatną skórę i narazić na niepotrzebny ból. Lód zawiń wcześniej w bawełnianą chusteczkę i przykładaj do każdej powieki przez około 15 minut.

Herbata

Bardzo skutecznym sposobem na opuchnięte powieki są okłady z herbaty. Możesz do tego wykorzystać zarówno herbatę czarną, jak i zieloną czy chociażby popularne zioła do zaparzania – rumianek lub nagietek. Najwygodniejsze w użyciu będą herbaty/napary w saszetkach – po zaparzeniu i wystudzeniu po prostu przyłóż taką wilgotną saszetkę do zamkniętych powiek i zostaw na około kwadrans. Możesz również zaparzyć sobie herbaty/ziół w szklance, a następnie nasączyć naparem waciki kosmetyczne.

Ziemniaki

Być może słyszałaś o tym, że okłady ze zwykłych ziemniaków świetnie działają na różnego rodzaju opuchlizny, w tym po skręceniach, naderwaniach etc. Bez problemu możesz wykorzystać tę metodę również do poradzenia sobie z opuchniętymi powiekami. Zacznij od starcia surowego ziemniaka, następnie wyciśnij sok i półsuchą papkę przyłóż sobie do zamkniętych powiek. Zostań tak przez około pół godziny, na koniec zmywając wszystko dokładnie ciepłą (nie gorącą!) wodą.

Sok ze świeżych ogórków

Bardzo prosty i również skuteczny sposób, który warto wypróbować. Zetrzyj świeże ogórki, jak na mizerię, a następnie nasącz waciki kosmetyczne uzyskanym sokiem i przyłóż do zamkniętych powiek. Zostaw na około 20 minut. Możesz również wypróbować inne rozwiązanie, czyli po prostu położyć na zamkniętych powiekach po plasterku świeżego ogórka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.