Dlaczego warto stosować krem na noc?

Antoni Kwapisz
06.02.2024

Jeśli jeszcze nie stosujesz kremu na noc, używając kosmetyku tylko w ciągu dnia, to czas najwyższy zmienić to przyzwyczajenie. Krem na noc jest ważnym elementem dbania o urodę i zahamowywania procesów starzeniowych skóry. Dowiedz się, dlaczego warto go stosować.

Regeneracja skóry

W nocy procesy regeneracji skóry są intensywniejsze, a krem na noc wspomaga ten proces. W dodatku dzieje się to bez Twojego udziału i zaangażowania, co jest bardzo wygodne. Rano zauważysz, że Twoja cera jest mniej zmęczona.

Dogłębne nawilżenie

Kremy na noc zazwyczaj mają bogatszą formułę, co zapewnia intensywne nawilżenie. Ich podstawowym celem jest odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry i uzupełnienie niedoborów wody, co stanowi główną przyczynę powstawania zmarszczek.

Element walki ze starzeniem się skóry

Kremy na noc zwykle zawierają takie składniki jak retinol czy peptydy, dzięki czemu mogą przeciwdziałać oznakom starzenia, w tym spłycać niewielkie zmarszczki i poprawić teksturę skóry. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na opłacenie profesjonalnych zabiegów anti-aging, to przynajmniej zacznij stosować dobry krem na noc, który kupisz już za około 100 zł.

Lepsze wchłanianie składników aktywnych

Skóra nocą lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kremie, co zapewnia jej solidną regenerację. Efekty tego zauważysz już po przebudzeniu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie