Dlaczego warto skorzystać z usług protetyka?

Remigisz Szulc
19.11.2021

Nie jesteśmy w stanie przejść przez nasze życie bez pomocy lekarzy i specjalistów - nasze ciała często zawodzą i po prostu potrzebujemy wsparcia. Bardzo ważne jest to, aby nie upierać się przy tym, że wszystko możemy załatwić samodzielnie. Jeżeli czujemy ból i wiemy, że coś jest nie w porządku - koniecznie wybierzmy się do gabinetu odpowiedniego lekarza. Ciekawe jest na pewno to, że do takich wizyt najtrudniej jest namówić osoby bardzo młode, które po prostu nie zdają sobie sprawy z wagi sytuacji – a także osoby starsze, które niestety często kompletnie nie przejmują się już swoim zdrowiem.

To jednak właśnie te starsze osoby powinny w szczególności korzystać z szansy na to, aby poprawić jakość swojego życia. Jednym ze specjalistów, który może im to zapewnić jest na pewno protetyk. W swoim zawodzie zajmuje się przede wszystkim uzupełnieniem wszelkiego rodzaju braków w uzębieniu - a te pojawiają się u nas najczęściej wtedy, gdy osiągniemy już starszy wiek. W teorii może nam się wydawać, że jeżeli straciliśmy jakiś ząb to problem tak naprawdę sam się rozwiązał - nie ma się już czym zajmować. Nie jest to jednak takie proste – brak tego jednego zęba ma ogromny wpływ na całą resztę.
 

Konsekwencje braków w uzębieniu

Na początek musimy oczywiście wspomnieć tutaj o tym, że braki w uzębieniu są na pewno stresujące pod względem estetycznym – po prostu nie czujemy się ze sobą dobrze. Niektórzy ludzie powiedzą pewnie, że dla nich nie ma to żadnego znaczenia – ale większość z nas jednak na pewno chciałaby mieć wszystkie zęby - bez względu na to, czy akurat ten konkretny znajdował się z przodu lub z tyłu szczęki. 

Takie braki to jednak przede wszystkim mnóstwo kłopotów z przeżuwaniem, wykrzywianie się pozostałych zębów i prawdopodobieństwo, iż w konsekwencji tego one również mogą zacząć sprawiać problemy – a jeżeli dojdzie do zaniku kości to możemy je także stracić. Dlatego właśnie musimy pozwolić na to, aby pomógł nam tutaj protetyk.
 

Co dokładnie robi protetyk?

Protetyk na pewno zapozna się ze stanem naszych zębów i zleci wszelkie niezbędne badania i zdjęcia - musi mieć wszystkie informacje, aby móc zaplanować dalsze kroki. Potem może nam zostać zalecone założenie protezy, która będzie stanowiła uzupełnienie braków w uzębieniu - obecnie korzysta z niej bardzo wiele osób w podeszłym wieku. To ona umożliwia im swobodne spożywanie posiłków. Takie protezy są wygodne, dobrze dopasowane i stworzone z bardzo wytrzymałych materiałów. W Pruszkowie protetyka polecamy w gabinecie stomatologicznym Annamed.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.