Dlaczego warto skorzystać z konsultacji kosmetologicznej?

Piotr Kowalczyk
24.06.2021

Wiele pań, ale coraz częściej też panów, odwiedza gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne bez żadnego przygotowania. Robią to spontanicznie, niemal wchodząc z ulicy i prosząc o wykonanie jakiegoś zabiegu – wcześniej czerpiąc swoją wiedzę z Internetu. Tymczasem kolejność działań powinna być zupełnie inna. Zawsze na początek warto umówić się na konsultację kosmetologiczną. Dlaczego to dobry pomysł? Sprawdź te argumenty.

Zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy

Jak to możliwe? Podczas konsultacji kosmetologicznej specjalistka oceni faktyczny stan Twojej skóry oraz włosów, a następnie zaproponuje takie zabiegi, które rzeczywiście są Ci potrzebne. Dzięki temu nie poddasz się serii drogich zabiegów, które wcale nie przyniosą takiego skutku, jakiego oczekujesz, ponieważ zostały po prostu źle dobrane.

Owszem, w wielu gabinetach i salonach kosmetycznych liczy się tylko zysk, dlatego klienci dostają to, o co proszą. Lepiej jednak omijać je szerokim łukiem i skorzystać z usług takiego gabinetu, który naciska na wcześniejsze przeprowadzenie konsultacji kosmetologicznej.

Unikniesz problemów skórnych

Czy wiesz, że źle dobrany czy przeprowadzony w nieodpowiednim momencie zabieg kosmetyczny może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc? Nie wszyscy klienci zdają sobie z tego sprawę. Wierzą w to, co widzą w Internecie i oczekują, że po kilku wizytach będą wyglądać niczym gwiazdy kina. Tymczasem skuteczność zabiegu jest ściśle uzależniona od tego, czy rzeczywiście odpowiada on na problemy skórne klientki lub klienta.

Poznasz przyczyny swoich problemów dermatologicznych

Kosmetolog to specjalista mający bardzo wysokie kwalifikacje do oceny stanu skóry, włosów oraz paznokci. Aby mienić się tym tytułem trzeba najpierw ukończyć studia. Możesz więc mieć pewność, że kosmetolog ma przygotowanie merytoryczne do skonsultowania z nim Twoich problemów skórnych.

Podczas konsultacji dowiesz się, jakie mogą być przyczyny defektów urodowych oraz co warto zrobić, aby sobie z nimi poradzić.

Dowiesz się o problemach, z których nie zdajesz sobie sprawy 

Konsultacje kosmetologiczne bardzo często kończą się wielkim zdziwieniem ze strony klientów, którzy np. przyszli po informację, jak poradzić sobie z trądzikiem, a dowiadują się, że poważniejszym problemem jest w ich przypadku np. atopia. Właśnie dlatego należy zawsze zacząć od rozmowy ze specjalistką, która szczegółowo skontroluje skórę klientki lub klienta i zaproponuje właściwe metody zaradcze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.