Dlaczego Twoja kosmetyczka używa… folii aluminiowej?

Andrzej Winnicki
15.06.2023

Folia aluminiowa to uniwersalny materiał, który ma zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też w pielęgnacji ciała. Z folii korzystają m.in. fryzjerzy czy kosmetyczki. Szczególnie ciekawy jest ten drugi przypadek, ponieważ już sam fakt, że kosmetyczka próbuje założyć folię np. na stopy swojej klientki, budzi co najmniej konsternację. Jest w tym jednak głęboki sens, o czym przeczytasz w naszym krótkim poradniku.

Co daje owinięcie ciała folią aluminiową?

Podstawowym celem stosowania folii aluminiowej do zabiegów kosmetycznych jest rozgrzanie skóry i zatrzymanie substancji aktywnych i składników odżywczych jak najbliżej ciała. Dzięki temu kosmetyki pielęgnacyjne czy regeneracyjne działają jeszcze skuteczniej.

Efektem ubocznym stosowania folii aluminiowej do zabiegów kosmetycznych jest poprawienie komfortu klientki. Folia chroni przed utratą temperatury, dzięki czemu np. unikamy typowego problemu marznięcia stóp w gabinecie kosmetycznym, zwłaszcza klimatyzowanym.

Folii aluminiowej możesz również używać podczas wykonywania domowych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy owinąć nią np. stopy, dłonie czy inne partie ciała tuż po zaaplikowaniu kosmetyku. Pamiętaj, że błyszcząca strona folii ma znajdować się przy ciele.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie