Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie piersi?

Piotr Kowalczyk
07.10.2021

W naszym społeczeństwie cały czas możemy spotkać się z tym, iż ludzie bardzo chcą komentować decyzje innych osób. Dosyć często te decyzje dotyczą na przykład ich wyglądu. Jeżeli kobieta planuje powiększenie swoich piersi to niestety musi liczyć się z tym, iż będzie narażona na różnego rodzaju komentarze - także te negatywne. Czy powinno to tak wyglądać? Oczywiście, że nie. Nasz wygląd to bardzo osobista sprawa i tylko my mamy prawo o nim decydować - takiego prawa nie ma nasz rodzic czy partner. Mamy je tylko i wyłącznie my.

A kobiety mają faktycznie czasami powody do tego, aby chcieć powiększyć sobie biust. Przede wszystkim mogą to zrobić dlatego, że po prostu tego chcą. Być może ich obecny wygląd piersi im nie odpowiada – biust zmienia się przecież w okresie dojrzewania, po ciąży lub po prostu z upływem lat. Jeżeli coś nam nie pasuje w jego wyglądzie to po to właśnie są operacje plastyczne. Nikt nie może nam zabronić ich wykonania – chyba, że będzie to lekarz, który znajdzie jakieś przeciwwskazania zdrowotne.

Czy powiększanie piersi jest bezpieczne? 

Tak, obecnie ten zabieg jest wykonywany stosunkowo często i raczej nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia kobiety. Mimo to musimy jednak zawsze upewniać się, że wybieramy dobrą klinikę i dobrego lekarza – to podstawa. Bywa niestety tak, że dopiero po jakimś czasie pojawiają się problemy z wszczepionymi implantami i wtedy trzeba zabieg powtórzyć - a tego na pewno nie chce żadna kobieta. Dlatego właśnie lepiej jest wcześniej poczytać sobie opinie na temat dostępnych specjalistów - taka decyzja nie powinna być na pewno podejmowana pochopnie. 

Po zabiegu musimy przygotować się na to, że konieczne będzie noszenie specjalnego stanika, który będzie kształtował nasz nowy biust – a to może się wiązać z lekkim dyskomfortem. Na pewno musimy być też wtedy pod stałą kontrolą lekarza i stosować się do wszelkich zaleceń - nie chcemy przecież, aby przez nasze błędy, coś poszło nie tak.

Kiedy jeszcze kobiety decydują się na powiększanie piersi? 

O tym mówi się zdecydowanie rzadziej, ale przecież powiększanie piersi nie dotyczy tylko tych kobiet, które mają niską samoocenę i chcą coś w sobie zmienić. Niektóre panie potrzebują takiej operacji, ponieważ ich piersi zostały usunięte w wyniku leczenia onkologicznego. Dla nich jest to faktycznie jedyna szansa na to, aby odzyskać biust i na pewno nie potrzebują one w tym czasie żadnej krytyki. Dlatego właśnie warto zająć się sobą i pozwolić innym ludziom zmieniać swój wygląd tak, jak uważają to oni za słuszne.

Zabieg warto powierzyć lekarzom. W Warszawie polecamy Klinikę Chirurgii Plastycznej Timeless.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.