Dieta z dostawą w Warszawie – na co zwrócić uwagę przy wyborze cateringu?

Antoni Kwapisz
05.07.2019

Do diety pudełkowej przekonuje się coraz więcej osób, które do niedawna były sceptycznie nastawione do tej formy żywienia. Skoro jednak catering dietetyczny jest rozwiązaniem rekomendowanym przez tak wiele osób, warto go wypróbować. Problemem może stać się jedynie wybór firmy cateringowej. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, w których kolejne firmy rodzą się niemal jak grzyby po deszczu. Świetnym przykładem jest tutaj dieta z dostawą Warszawa.

Na czym polega catering dietetyczny?

Firmy cateringowe zajmują się przygotowywaniem i dostarczaniem pod wskazany adres posiłków zapakowanych w wygodne pudełka. Dostawa obejmuje pięć posiłków, czyli pożywienie na cały dzień. Takie dostawy najczęściej realizowane są w godzinach porannych, choć zdarza się, że posiłki trafiają do klientów wieczorem, a niektóre firmy dowożą pudełka co drugi dzień.

W ramach cateringu dietetycznego klient otrzymuje posiłki o określonej kaloryczności. Kaloryczność powinien dobierać w porozumieniu z dietetykiem zatrudnionym przez firmę cateringową, pomocne są także kalkulatory PPM i CPM dostępne w sieci. Firmy cateringowe proponują klientom diety o rozmaitej kaloryczności, począwszy od popularnej diety 1000 kalorii, skończywszy na dietach wysokokalorycznych, po które najczęściej sięgają mężczyźni uprawiający sporty siłowo-wytrzymałościowe. Dieta z dostawą w Warszawie (zobacz lightdiet.pl) może być również świetnym rozwiązaniem dla wegetarian, diabetyków, osób z nietolerancją laktozy itd. Coraz więcej firm cateringowych zajmuje się przygotowywaniem posiłków dla klientów ze szczególnymi potrzebami.

Dieta z dostawą w Warszawie – wybór cateringu

W Warszawie działa wiele firm cateringowych, dlatego wybór jest trudny, ale jednocześnie możliwości testowania poszczególnych diet ogromne. Zanim zdecydujemy się na konkretny catering, powinniśmy porównać ofertę co najmniej kilku firm. Niektóre oferują wiele różnorodnych diet, inne skupiają się na kilku produktach.

Równie ważne jak sama dieta są ceny. Warto sprawdzić, jak kształtują się w przypadku zamówienia jednorazowego, tygodniowego oraz miesięcznego. Zwykle jest tak, że im dłuższy okres korzystania z cateringu, tym cena za posiłki jest niższa. Ważną kwestią są również koszty dostawy. Większość firm cateringowych wyznacza darmowe strefy dostawy, co oczywiście nie oznacza, że nie dowozi posiłków dalej. Jeżeli miejsce dostawy znajduje się poza wyznaczoną strefą, koniecznie sprawdźmy, jaki będzie jej koszt.

Dla niektórych klientów ogromne znaczenia ma także to, czy dostawy realizowane są każdego dnia (i w jakich godzinach), czy też kilka razy w tygodniu. Ponadto istotne jest to, w jaki sposób firma rozwiązuje kwestię dostaw w weekendy.

Opinie znajomych i recenzje zamieszczone w sieci

Przed wyborem firmy cateringowej warto popytać znajomych, czy słyszeli o diecie pudełkowej, czy znają jakieś firmy cateringowe i które z nich wypróbowali. Pomocne mogą być także opinie zamieszczone w sieci, choć powinniśmy je traktować z lekkim przymrużeniem oka - zwłaszcza te, których dodanie nie wymaga rejestracji na stronie.

 

 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.