Depilacja woskiem – poznaj zalety i wady tej metody

Piotr Kowalczyk
10.03.2022

Depilacja woskiem należy do kategorii najskuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Co prawda zainteresowanie tym zabiegiem spada wraz ze wzrostem popularności depilacji laserowej, ale nadal wiele pań korzysta właśnie z opcji wosku, doceniając jej zalety. Warto natomiast pamiętać, że depilacja woskiem ma również ewidentne wady. Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem przez lata uchodziła za najskuteczniejszą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia – do momentu wprowadzenia na rynek depilacji laserowej. Rzeczywiście, wosk gwarantuje szybkie usunięcie większości włosków, w dodatku także tych, które są jeszcze relatywnie krótkie. Efekt jest przy tym natychmiastowy, co daje przewagę tej metodzie nad laserem.

Po stronie zalet można również wymienić dostępność tego zabiegu. Depilacja woskiem jest znacznie tańsza od tej laserowej, dzięki czemu na poddanie się zabiegowi może sobie pozwolić więcej pań, również gorzej sytuowanych.

Najważniejsze zalety depilacji woskiem wymieniamy poniżej:

  • atrakcyjna cena,
  • natychmiastowy efekt,
  • uniwersalność – zabieg można wykonać na praktycznie każdej powierzchni ciała.

Wady depilacji woskiem

Depilacja woskiem nieprzypadkowo doczekała się następcy w postaci depilacji laserowej. Ten zabieg jest daleki od ideału, na co narzekało wiele pań. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o jego bolesności. Usuwanie owłosienia przy pomocy wosku bardzo boli, szczególnie we wrażliwych obszarach ciała, jak strefy intymne. Z tego powodu mnóstwo osób nigdy nie odważyło się z tego skorzystać lub zrezygnowało z dalszych prób po jednym zabiegu.

Wadą depilacji woskiem jest także krótkotrwały efekt, który utrzymuje się przez około miesiąc – to ogromna negatywna różnica w porównaniu z depilacją laserową. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że pewien dyskomfort może powodować konieczność zapuszczenia włosków – w przeciwnym razie nie uda się ich wyrwać.

Oto najważniejsze wady depilacji woskiem:

  • krótkotrwały efekt,
  • bolesność zabiegu,
  • wysokie ryzyko podrażnień,
  • metoda silnie inwazyjna,
  • konieczność zapuszczenia włosków przed zabiegiem, co może być niekomfortowe dla wielu pań.
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.