Depilacja pastą cukrową – co warto o tym wiedzieć?

Antoni Kwapisz
20.05.2022

Depilacja pastą cukrową nie jest żadną nowością. To prawdopodobnie najstarszy znany ludzkości sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia, do dziś bardzo popularny wśród mieszkanek Bliskiego Wschodu. W Polsce z takiego zabiegu można skorzystać w dobrym salonie kosmetycznym. Dowiedz się, na czym to polega.

Jak wykonuje się taką depilację?

Depilacja pastą cukrową jest dość podobna do depilacji woskiem, z tą różnicą, że wykorzystujemy tutaj specjalną pastę, która silnie przywiera do włosków. Pastę cukrową można wykonać we własnym zakresie, jednak profesjonalne salony korzystają z gotowych, w pełni bezpiecznych dla skóry kosmetyków.

Efekt depilacji utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Jest to dobre rozwiązanie dla tych pań (ale i panów), które nie lubią depilacji maszynką, nie mają na to czasu, a też nie mają przekonania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia.

To warto wiedzieć

Depilacja pastą cukrową jest szczególnie polecana alergikom oraz osobom z żylakami i skórą naczynkową.

Zalety depilacji pastą cukrową

Podstawową zaletą tej metody depilacji jest to, że zabieg wcale nie jest tak bolesny. Jeśli korzystałaś wcześniej z depilacji woskiem, to tym razem będziesz pozytywnie zaskoczona. Wszystko dzięki temu, że pasta przywiera wyłącznie do włosków, a nie do skóry, co niweluje ból oraz ewentualne podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową nie wymaga stosowania żadnych substancji chemicznych do wstępnego oczyszczenia skóry, dlatego jest bezpieczna dla alergików i nie ma negatywnego wpływu na skórę.

Oczywiście w trakcie depilacji powstają drobne podrażnienia, natomiast są one nietrwałe i najczęściej znikają jeszcze tego samego dnia – możesz więc planować wieczorne wyjście z już idealnie gładkimi nogami.

Warto także dodać, że regularne poddawanie się depilacji pastą cukrową wydłuża efekt i tym samym pozwala zmniejszyć częstotliwość korzystania z zabiegu.

Pierwszy zabieg depilacji pastą cukrową warto zlecić doświadczonej kosmetyczce. Docelowo natomiast możesz spróbować wykonać go w domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.