Depilacja laserowa dla mężczyzn. Kiedy warto się zdecydować na taki zabieg?

Piotr Kowalczyk
07.04.2022

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jakie można sobie zafundować w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych i kosmetycznych. Na ten krok zdecydowanie najczęściej decydują się panie, choć systematycznie przybywa również panów, którzy chcą się pozbyć owłosienia z konkretnych obszarów ciała. Rozważasz depilację laserową dla mężczyzn? Poznaj argumenty, które powinny Cię do tego ostatecznie przekonać.

Znacznie wyższy poziom higieny

Większość panów decyduje się na depilację laserową właśnie z uwagi na kwestie higieniczne. Przykładowo: jeśli intensywnie się pocisz, to usunięcie owłosienia pod pachami bardzo ułatwi Ci utrzymanie higieny i uniknięcie kłopotliwych sytuacji np. w komunikacji miejskiej.

Oszczędność czasu

Jeśli obecnie poświęcasz sporo czasu na usuwanie niechcianego owłosienia np. pod pachami czy na brzuchu, to trudno o lepszy argument przemawiający za tym, aby nareszcie poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Pojedyncza wizyta trwa około 20 minut, a zwykle wystarczą cztery zabiegi rozłożone na około 24 tygodnie. Tyle wystarczy, by odzyskać mnóstwo wolnego czasu, który będziesz mógł poświęcić na o wiele przyjemniejsze rzeczy niż golenie się.

Estetyczny wygląd

Można się oczywiście spierać o to, czy bardziej męski jest mężczyzna z np. gęsto owłosioną klatką piersiową czy idealnie gładką – to rzecz wyłącznie gustu. Jeśli jednak obecnie sam sobie się nie podobasz, drażnią Cię włosy na ramionach, plecach, karku i brzuchu, to najwyraźniej przyszedł czas, aby coś z tym zrobić. Depilacja laserowa pozwoli Ci rozwiązać ten problem na bardzo długo.

Miły prezent dla partnerki

Jeśli sama partnerka od dłuższego czasu regularnie napomyka o tym, że mógłbyś poddać się zabiegowi depilacji laserowej, to najwyraźniej coś jest na rzeczy. Być może nieco drażnią ją włosy na Twoich plecach, może chciałaby, abyś był idealnie gładki „w tym” miejscu. Nie rób nic wbrew sobie, ale jednak weź pod uwagę zdanie najważniejszej osoby w Twoim życiu.

Spokój z niechcianym owłosieniem na wiele lat

Depilacja laserowa nie jest oczywiście jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jest natomiast bezdyskusyjnie najskuteczniejsza i przynosi najtrwalsze efekty. W zależności od naturalnych predyspozycji do wzrostu włosów możesz się spodziewać, że jedna seria zabiegów wystarczy na 3 do 8 lat. Możesz to więc traktować w kategorii długofalowej inwestycji w dobre samopoczucie, estetykę i zaoszczędzony czas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.