Większość kobiet kończy dzień wizytą w łazience, by wykonać demakijaż, czyli po prostu usunąć resztki wykonanego rano makijażu. Jest to niezbędne, ponieważ położenie się spać z pełną „tapetą” może się skończyć podrażnieniami. Teoretycznie wykonanie demakijażu nie jest żadną filozofią, ale doświadczone kosmetyczki wiedzą, że ich klientki popełniają przy tym masę błędów. W tym poradniku podpowiadamy więc, jak prawidłowo wykonać demakijaż bez narażania skóry na nieprzyjemności.
Okolice oczu są bardzo wrażliwe, dlatego demakijaż warto zacząć właśnie od nich, by później niepotrzebnie się nie spieszyć. Zachowaj przy tym ostrożność, wykonując delikatne, koliste ruchy wacikiem nasączonym środkiem do demakijażu.
Uwaga!
Skóry w okolicach oczu nie należy pocierać, pociągać czy szarpać. Skończy się to podrażnieniami.
Do demakijażu oczu zalecamy używać delikatnego mleczka, olejku hydrofilowego lub płynu micelarnego. Złym wyborem będzie natomiast tani płyn na bazie alkoholu. Demakijaż zawsze zaczynamy od nałożenia odrobiny preparatu na wacik, następnie ostrożnie nanosimy go na skórę. Rzęsy natomiast zmywamy szybkim ruchem od góry do dołu – nigdy na boki.
Do demakijażu skóry twarzy śmiało możesz używać dotychczasowego płynu, o ile masz pewność, że Cię nie uczula. Jeśli szukasz dla siebie czegoś nowego, to zdecydowanie zalecamy wybór mleczka lub oleju hydrofilowego.
Jeśli masz czas i chcesz zadbać o swoją cerę także w trakcie demakijażu, to dobrym pomysłem będzie nałożenie preparatu gołymi palcami. Rozprowadź odpowiednią ilość środka na skórze, a następnie delikatnie masuj twarz przez około minutę. Dobry preparat rozpuści w tym czasie makijaż, co pozwoli Ci zmyć resztki kosmetyku zwykłą wodą.
Uwaga!
Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną, to do demakijażu zalecamy stosować żel lub płyn micelarny, ewentualnie lżejsze mleczko.
Prawidłowo wykonany demakijaż kończy się użyciem odkażającego toniku oraz nałożeniem kremu na noc. To bardzo ważne, ponieważ w nocy Twoja cera potrzebuje dogłębnego nawilżenia, co ochroni ją przed podrażnieniami spowodowanymi długotrwałym kontaktem z poduszką.
Na demakijaż warto poświęcić więcej czasu niż minutę czy dwie. Nawet jeśli jesteś po ciężkiej imprezie, nie rezygnuj ze zmycia kosmetyków i zmuś się do zadbania o cerę – rano sobie za to podziękujesz.