Czym jest leczniczy pedicure?

Marek Szydełko
29.05.2024

Pedicure kojarzy się wyłącznie z zabiegiem pielęgnacyjnym i estetycznym. Tymczasem warto wiedzieć, że może mieć on pozytywny wpływ na zdrowie stóp. Warunkiem jest poddanie się leczniczemu pedicure, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Co trzeba wiedzieć o leczniczym pedicure?

Leczniczy pedicure, nazywany również pedicure medycznym, to specjalistyczny zabieg pielęgnacji stóp, którego celem jest wyeliminowanie konkretnych problemów stóp i paznokci.

To warto wiedzieć:

Leczniczy pedicure to zabieg przeprowadzany wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych oraz w gabinetach podologicznych.

Czemu służy ten zabieg?

Podstawowym zaleceniem do poddania się leczniczemu pedicure jest leczenie grzybicy paznokci i stóp. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne preparaty i techniki, które pomagają w zwalczeniu infekcji grzybiczych.

Leczniczy pedicure jest zalecany również w przypadku wrastających paznokci. Pozwala korygować kształt i kierunek wzrostu paznokci, aby zapobiec temu bolesnemu i nieestetycznemu problemowi.

Zabieg może również służyć usuwaniu odcisków i modzeli oraz być obliczony na standardową pielęgnację stóp, zwłaszcza u diabetyków i osób borykających się z problemem suchych i popękanych pięt.

Dla kogo jest leczniczy pedicure?

Leczniczy pedicure jest polecany osobom obserwującym u siebie dowolne problemy ze stopami, takie jak grzybica, wrastające paznokcie, odciski czy suchość skóry. Samodzielne poradzenie sobie z tymi dolegliwościami nie jest takie proste i bywa czasochłonne, dlatego warto przynajmniej zacząć od konsultacji ze specjalistą z zakresu podologii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie